Kamil Sołoducha dołącza do sztabu Indykpolu AZS


Były statystyk Indykpolu AZS Olsztyn, Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle czy Asseco Resovii Rzeszów, przez najbliższy miesiąc będzie pełnił rolę asystenta Daniela Castellaniego.

Ze względu na trwające do końca października zwolnienie lekarskie Marcina Mierzejewskiego, drugiego trenera akademików z Kortowa, od wtorkowego, wyjazdowego spotkania z Cuprum Lubin, sztab szkoleniowy Indykpolu AZS Olsztyn będzie wspierał Kamil Sołoducha.

Kamil Sołoducha jest dobrze znany kibicom w stolicy Warmii i Mazur, bowiem w przeszłości był już statystykiem akademików z Kortowa. Sołoducha pracował również dla takich klubów jak: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia Rzeszów czy reprezentacja Finlandii. – Jest to bardzo nietypowa sytuacja – mówi przyznaje Kamil Sołoducha. – Zadzwonił do mnie Daniel Castellani z pytaniem, czy jestem gotów pomóc zespołowi. Z racji, iż na co dzień mieszkam w Olsztynie, nie zastanawiałem się nad tym zbyt długo. Moim zadaniem będzie pomoc Danielowi podczas treningów i spotkań ligowych.

Początek wtorkowego, wyjazdowego starcia z Cuprum Lubin o godz. 17:30. Transmisja w Polsacie Sport i Radio UWM FM.