Kamil Droszyński rozgrywającym Zielonej Armii!


Młody rozgrywający, który w swojej karierze zdobył Mistrzostwo Świata Kadetów oraz Superpuchar Polski. Kamil Droszyński w najbliższym sezonie będzie rozgrywającym Indykpolu AZS Olsztyn!

Kamil Droszyński urodził się 28 stycznia 1997 roku w Ciechocinku. Swoje pierwsze kroki w siatkarskiej karierze stawiał w Chemiku Bydgoszcz, z którą zdobył Mistrzostwo Młodej Ligi (2012). W następnym sezonie, młody rozgrywający rozpoczął naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. W biało-czerwonych barwach, Droszyński zdobył tytuł wicemistrza Europy Juniorów (2014), Mistrza Świata i Europy Kadetów (2015). Na obu turniejach został uznany za najlepszego rozgrywającego.

W 2016 roku Droszyński postanowił spróbować swoich sił za granicą. Rozgrywający bronił wówczas barw belgijskiego Lindemans Aalst, z którym zdobył brązowy medal. Po roku zagranicznych wojaży, zawodnik wrócił do Polski, aby zadebiutować w PlusLidze w barwach Cerradu Czarnych Radom. Minione dwa sezony (2018 – 2020), rozgrywający spędził w PGE Skrze Bełchatów, gdzie razem z kolegami z zespołu zdobył Superpuchar Polski (2018).

Sezon 2020/2021 to czas na zmiany. Kamil Droszyński przez najbliższy rok będzie rozgrywającym Indykpolu AZS Olsztyn!

Jest to klub, w którym mogę rozwijać swoje umiejętności, a zarazem z ogromnym potencjałem, który mam nadzieję, że pokażemy w nadchodzącym sezonie – mówi Kamil Droszyński. – Jest to także klub z ogromną tradycją, wspaniałymi kibicami, więc jest to najlepszy wybór, jaki mogłem podjąć. Negocjacje były bardzo konkretne, wszyscy wiedzieliśmy, czego chcemy. Szybko doszliśmy do porozumienia na wszystkich płaszczyznach. Chciałbym pokazać się w Olsztynie z jak najlepszej strony, dać radość kibicom i odwdzięczyć się klubowi za otrzymaną szansę.

Kamil Droszyński w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 11.

Debiut Kamila w biało-zielonych barwach nastąpił podczas wizyty w siedzibie naszego Sponsora – Grupy DBK. Grupa DBK to największy w Polsce rozgrywający w branży TSL. Celem naszego Sponsora jest dbanie o to, aby klienci mogli w jednym miejscu zrealizować wszystkie potrzeby związane z zakupem pojazdów ciężarowych i dostawczych oraz ich eksploatacją.

Zobacz specjalny materiał wideo z wizyty Kamila Droszyńskiego w Grupie DBK!