Juniorzy walczą o medal


Juniorzy AZS UWM Olsztyn od 1 do 5 lipca będą walczyć o medale w finałowym turnieju Mistrzostw Polski. Jak przebiegają przygotowania do zawodów? Z kim w grupie zmierzą się olsztynianie?

Finałowy turniej siatkarskich Mistrzostw Polski Juniorów zaplanowano w dniach 1-5 lipca w Dębicy. Grupowymi rywalami drużyny z Kortowa będą: Trefl Gdańsk, AZS 2020 Częstochowa oraz Hemarpol Norwid Częstochowa. W drugiej grupie zagrają natomiast: Jastrzębski Węgiel, EKS Skra Bełchatów, AKS V LO Rzeszów oraz UMKS MOS Wola Warszawa. Skład kortowskiej ekipy oparty jest od zawodników występujących dotąd w drugiej lidze.

– To taki etap rozgrywek, gdzie nie ma słabych drużyn. To 8 najlepszych drużyn w Polsce. Każda z nich jest utytułowana i w zasadzie co roku walcząca o medal. Natomiast trzeba wziąć pod uwagę, że ten turniej pod wieloma względami będzie specyficzny. Jest rozgrywany bardzo późno. Wielu zawodników – zwłaszcza tych najlepszych – jest już zakontraktowanych w drużynach seniorskich. W lipcu bardzo wiele drużyn Plusligowych zaczyna swoje przygotowania do nowego sezonu. Myślę, że niestety pojawią się kontuzje. I jestem ciekaw na ile te drużyny będą w stanie przyjechać tymi składami, którymi dysponowały na wcześniejszych etapach Mistrzostw Polski. Nie wiemy też w jakiej formie przyjadą. Docierają do nas informacje, że jedne zespoły trenują pełną parą od dwóch-trzech tygodni a inne do tej pory borykają się z problemami. Liczę na to, że taką niespodziankę pozytywną sprawi nasza drużyna – ocenia trener AZS-u UWM Olsztyn Grzegorz Krzan.

Z Grzegorzem Krzanem rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

W poprzednim roku drużyna z Kortowa w finałowym turnieju MPJ zajęła ósme miejsce. „Każdy marzy o medalu i to na pewno byłby dla nas wynik satysfakcjonujący. Natomiast mam świadomość, że nie jesteśmy faworytem. Będziemy cieszyć się na pewno z każdego wygranego meczu” – zapowiada Krzan.

Terminarz spotkań grupowych AZS UWM Olsztyn:

* ŚRODA 1.09: AZS UWM Olsztyn – Hemarpol Norwid Częstochowa (godz. 10:00)

* CZWARTEK 2.09: AZS UWM Olsztyn – Eco-Team AZS Soelzle Częstochowa (godz. 10:00)

* PIĄTEK 3.09: AZS UWM Olsztyn – Trefl Gdańsk (godz. 10:00)

* SOBOTA 4.09: Spotkania o 7. i 5. miejsce oraz półfinały

* NIEDZIELA 5.09: Finały

Transmisja live -> www.podkarpacielive.pl