Joshua Tuaniga zostaje w Olsztynie!


Choć nie dane mu było dokończyć obecnego sezonu w biało-zielonych barwach, to kibice będą mogli podziwiać grę amerykańskiego rozgrywającego w kolejnym sezonie. Joshua Tuaniga zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn!

Joshua Tuaniga w biało-zielonych barwach rozegrał 21 spotkań. Wyjazdowy mecz w Bielsku-Białej, który został rozegrany w drugiej połowie stycznia był ostatnim, w którym zobaczyliśmy amerykańskiego rozgrywającego w Indykpolu AZS Olsztyn. Zawodnik niefortunnie upadł na boisku, doznając częściowego uszkodzenia więzadeł stawu łokciowego. Konieczna była operacja, która wykluczyła Joshua z gry na ligowych boiskach do końca sezonu.

Ból, który czuję w prawym ramieniu, nie jest już aż tak duży. Przez jakiś czas moja ręka będzie usztywniona. Fachowcy z GuardianClinic w Koninie wykonali świetną robotę podczas zabiegu i objęli mnie fachową opieką. Jestem im za to bardzo wdzięczny – przyznał sam Tuaniga kilka dni po zabiegu.

Po kilku dniach spędzonych w Olsztynie, sztab szkoleniowy wraz z zawodnikiem podjęli decyzję o jego powrocie do USA. I choć nie dane mu było dokończyć obecnego sezonu w biało-zielonych barwach, to kibice będą mogli podziwiać grę rozgrywającego w kolejnym sezonie. Joshua Tuaniga zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn!

Czułem wiele radości z gry w tym sezonie. Nasz zespół ma wielki potencjał – zarówno teraz, jak i w kolejnym sezonie. Na każdym kroku czułem również wsparcie wspaniałych kibiców. Jestem podekscytowany, iż w przyszłym sezonie będę mógł także grać w barwach Indykpolu AZS Olsztyn! – podkreśla sam zawodnik.

I dodaje: – Mam nadzieję, że zespół awansuje do fazy play-off, a wszyscy wykonają swoją pracę jak najlepiej potrafią – od zawodników, po przez sztab szkoleniowy i pracownikach klubu kończąc.

Od kilku tygodni prowadziliśmy rozmowy z Joshuą, na temat przedłużenia umowy na kolejny sezon. Pechowa kontuzja zawodnika podczas meczu w Bielsku-Białej nie zmieniła naszej koncepcji. Joshua Tuaniga będzie zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn także w kolejnym sezonie. W tej chwili przebywa on pod okiem znakomitych fachowców w centralnym ośrodku przygotowań olimpijskich reprezentacji USA w Los Angeles. Zdaniem lekarzy będzie gotowy do treningu za cztery miesiące – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Klub czyni również starania, aby zakontraktować zastępcę Tuanigi, który do końca obecnego sezonu pomoże drużynie w walce o jak najwyższe cele. – Prowadzimy rozmowy z jednym z klubów PlusLigi na temat wypożyczenia zawodnika do końca sezonu. Myślę, że w ciągu kilku dni sprawa się wyjaśni – podkreśla Tomasz Jankowski.

W kolejnym spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się w Iławie z Asseco Resovią Rzeszów – czwartek, 9 lutego o godz. 17:30. Bilety dostępne na indykpolazs.pl/bilety.