Joshua Tuaniga żegna się ze stolicą Warmii i Mazur


W biało-zielonych barwach rozegrał 55 spotkań. 2 razy został nagrodzony statuetką MVP dla najlepszego zawodnika meczu. Po 2 latach spędzonych w stolicy Warmii i Mazur, Joshua Tuaniga żegna się z Indykpolem AZS Olsztyn. Dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia!

Joshua Tuaniga jest dobrze znany kibicom, którzy uważnie śledzą rodzime rozgrywki. Amerykański rozgrywający od 2019 roku występuje bowiem na boiskach PlusLigi – najpierw przez trzy lata w Ślepsku Malow Suwałki, aby w 2022 roku przejść do Indykpolu AZS Olsztyn.

Pierwszy sezon w biało-zielonych barwach nie był zbyt udany dla Josha. Licznik rozegranych spotkań zatrzymał się na liczbie 21 – w połowie stycznia, podczas wyjazdowego starcia w Bielsku-Białej, rozgrywający doznał częściowego uszkodzenia więzadeł stawu łokciowego. Konieczna była operacja, która wykluczyła zawodnika z gry na ligowych boiskach do końca sezonu.

W drugim sezonie (podobnie jak w poprzednim), Tuaniga o miejsce w wyjściowym składzie musiał walczyć z Karolem Jankiewiczem. Rozgrywający rozegrał 34 spotkania i dwukrotnie został nagrodzony statuetką MVP dla najlepszego zawodnika meczu (po domowych zwycięstwach nad Enea Czarnymi Radom i Ślepskiem Malow Suwałki).

Po dwóch latach spędzonych w stolicy Warmii i Mazur, Joshua Tuaniga żegna się z Indykpolem AZS Olsztyn.

Jest mi smutno z tego powodu, ponieważ z Olsztynem mam wiele miłych wspomnień. Choć rozegrałem tutaj dwa sezony, to stolica Warmii i Mazur jest „drugim domem” dla mnie, mojej żony oraz synka, który na świat przyszedł właśnie w tym mieście. Tutaj wzięliśmy także ślub – Olsztyn dał więc nam bardzo wiele – mówi sam zawodnik.

I dodaje: – Przez te dwa lata, stałem się zupełnie innym człowiekiem oraz zawodnikiem – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nauczyłem się tutaj bardzo wiele, a sam Olsztyn jest pięknym miejscem do życia.

Josh – dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia!