„Jestem dumny z drużyny”


– Jestem dumny z drużyny, ponieważ przez cały mecz graliśmy na równym i wysokim poziomie. Nie jestem zawiedziony, ale jest mi smutno – powiedział Javier Weber na antenie Radia UWM FM.

Choć w pierwszej partii gospodarze prowadzili przez większość seta (20:13), to w heoriczna walka akademików doprowadziła do remisu (21:22) i nerwowej końcówki. Akademicy z Kortowa mieli w górze piłki setowe, lecz żadnej nie wykorzystali – ostatecznie PGE Skra wygrała 29:27. W drugiej partii role się odwróciły, bowiem teraz na boisku przeważali olsztynianie, co zakończyło się ich zwycięstwem 25:23. Trzecia i czwarta partia to na przemian wygrane gospodarzy i gości, co doprowadziło do tie-breaka. Indykpol AZS prowadził w nim 10:7, lecz ostatecznie przegrał 13:15.

Gdy spojrzymy w pomeczowe statystyki, to zobaczymy, iż gospodarze tego dnia dokładniej przyjmowali (48% pozytywnego przyjęcia przy 45% pozytywnego przyjęcia rywali) oraz spisywali się lepiej w polu serwisowych (9:5 w asach). Akademicy z Kortowa byli natomiast skuteczniejsi w ataku (64 skończonych piłek, co daje 55% skuteczności – przeciwnik skończył 65 ataków, co dało 52% skuteczności), a także zdobyli więcej punktów blokiem (12:5).

Ciężko jest powiedzieć cokolwiek po takim meczu. Graliśmy dobrze, byliśmy blisko, lecz przegraliśmy. Najbardziej można żałować ostatnich dwóch-trzech ostatnich akcji tego meczu. W tym momencie ekipa z Bełchatowa zagrała od nas lepiej w tym momencie. Jestem jednak dumny z drużyny, ponieważ przez cały mecz graliśmy na równym i wysokim poziomie. Nie jestem zawiedziony, ale jest mi smutno – powiedział Javier Weber na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy Janusza Siennickiego!