Javier Weber żegna się z Indykpolem AZS Olsztyn


Wszystko co dobre, kiedyś musi się skończyć. Po ponad dwóch latach spędzonych w Olsztynie, Javier Weber żegna się z Indykpolem AZS Olsztyn. Trenerze – dziękujemy za wkład w rozwoju naszego Klubu i życzymy powodzenia!

Javier Weber pracę w stolicy Warmii i Mazur rozpoczął pod koniec 2021 roku. Początki były ciężkie, bowiem argentyński szkoleniowiec doznał dwóch porażek z rzędu. Później było już coraz lepiej i Weber razem z drużyną, zakończyli „debiutancki” sezon na 6 miejscu. W marcu 2022 roku, trener podpisał nowy, dwuletni kontrakt z akademikami z Kortowa.

Kolejne dwa sezony to wiele wspaniały zwycięstw, m.in. z drużynami wyżej notowanymi w ligowej tabeli, lecz także bolesne porażki, które długo tkwiły w głowach sztabu szkoleniowego oraz olsztyńskich kibiców. W pamięci zostaną m.in. konfrontacje w fazie play-off z PGE Skrą Bełchatów (sezon 21/22) czy Aluron CMC Wartą Zawiercie (22/23).

Sezon 2022/2023 i 2023/2024, Indykpol AZS Olsztyn zakończył na 8 miejscu. Podczas ponad dwóch lat spędzonych w Kortowie, Weber prowadził ekipę ze stolicy Warmii i Mazur w 90 spotkaniach, a jego bilans to 44 zwycięstw oraz 46 porażek.

Dwumecz z PSG Stalą Nysa na zakończenie sezonu 2023/2024 był ostatnim, w którym Javier Weber poprowadził Indykpol AZS Olsztyn. Po dwóch i pół sezonach, argentyński szkoleniowiec żegna się ze stolicą Warmii i Mazur.

Chciałbym podziękować wszystkim, z którymi współpracowałem, podczas mojego pobytu w Olsztynie. Przeżyłem tutaj wiele wspaniałych chwil. Czuję smutek, że nasza przygoda dobiega końca, lecz jesteśmy profesjonalistami i sam podjąłem taką, a nie inną decyzję. Nie mówię „żegnaj”, tylko do zobaczenia. Choć nasze drogi się rozchodzą, to Olsztyn, jak i Indykpol AZS, zostaną w moim sercu na 100 procent – przyznaje Javier Weber.

I dodaje: – Gra w nowej Hali Urania to było coś niesamowitego. Byłem tutaj 20 lat temu, podczas jednego z meczów w europejskich pucharach i cieszę się, że mogłem poprowadzić drużynę w pierwszym meczu, w nowym obiekcie. Kibice są drużyny wielkim wsparciem, zwłaszcza w trudnych momentach. To dzięki Waszemu wsparciu wygraliśmy ostatni mecz w fazie zasadniczej i awansowaliśmy do fazy play-off. Dziękuję Wam za wszystko!

O komentarz poprosiliśmy także Tomasza Jankowskiego, Prezesa Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie. – Chciałbym podziękować trenerowi Javierowi, za dwa i pół roku wspólnej pracy. Z Javierem Weberem trzykrotnie awansowaliśmy do najlepszej ósemki w PlusLidze, a dwa razy byliśmy blisko awansu do czwórki – najpierw rywalizacja z zespołem z Bełchatowa, a rok temu z ekipą z Zawiercia. Niestety kontuzje także pokrzyżowały nam te plany. Myślę, ze większość zawodników wykonała duży postęp podczas gry w Olsztynie – chociażby Szymon Jakubiszak, który otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. W trakcie sezonu złożyliśmy Javierowi propozycję nowego kontraktu. Ostatecznie zdecydował on się na wyjazd do Japonii. Szanuję ten wybór i chciałbym życzyć Trenerowi sukcesów sportowych, jak i w życiu osobistym.

Trenerze – dziękujemy za wkład w rozwoju naszego Klubu i życzymy powodzenia!