Javier Weber: Zabrakło nam pewności siebie


W wielu momentach graliśmy na podobnym poziomie. W niektórych sytuacjach zabrakło nam jednak pewności siebie i jakości w ataku – powiedział trener Indykpolu AZS na antenie Radia UWM FM.

Oprócz wygranego trzeciego seta przez siatkarzy Indykpolu AZS, kontrolę nad całym meczem sprawowali zwycięzcy ubiegłorocznej Ligi Mistrzów. W wielu fragmentach meczu Akademicy popełniali błędy i byli nieskuteczni, co tylko napędzało gospodarzy. Tym samym to oni awansowali do ćwierćfinału krajowego czempionatu.

Statystycznie we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła lepiej wyglądali siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zdobyli więcej asów serwisowych (6:4), o wiele lepiej przyjmowali (58% do 49%) i skuteczniej atakowali (51% do 44%). Do tego dołożyli więcej punktowych bloków (9 do 7). Najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole z Olsztyna był TJ Defalco (21 pkt). Po drugiej stronie siatki najwięcej punktował atakujący Łukasz Kaczmarek (22 pkt).

W wielu momentach graliśmy na podobnym poziomie. W niektórych sytuacjach zabrakło nam jednak pewności siebie i jakości w ataku. Uważam, że młodzi zawodnicy spisali się dobrze. Mam nadzieję, że w niedzielnym spotkaniu przystąpimy w pełnym składzie – powiedział Javier Weber na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy!