Javier Weber w sztabie reprezentacji USA


Szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn przyjął zaproszenie Johna Sperawa i będzie pracował w sztabie reprezentacji USA, podczas cyklu olimpijskiego.

Javier Weber dołączy do reprezentacji USA podczas zgrupowania przed Siatkarską Ligą Narodów. Szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn będzie jednym z asystentów Johna Sperawa – pierwszego trenera kadry Stanów Zjednoczonych. Pierwszym wyzwaniem będzie turniej VNL w Brazylii, który odbędzie się w dniach 7-11 czerwca. USA zmierzą się z: Słowenią, Holandią, Japonią i Brazylią.

Javier Weber otrzymał zgodę władz klubu, aby w okresie letnim być w sztabie reprezentacji USA. Jest to pierwszy obcokrajowiec w historii kadry męskiej tego kraju, który będzie pracował na takim stanowisku. Mam nadzieję, że brak jego obecności podczas okresu przygotowawczego, nie wpłynie negatywnie na nasz zespół. Gdyby stery w naszej drużynie objął nowy szkoleniowiec, nie zgodzilibyśmy się na rozwiązanie. Trener Weber zna zawodników, ma duże zaufanie do Marcina Mierzejewskiego, który będzie prowadził drużynę podczas jego nieobecności. Trener Javier Weber bezpośrednio po ostatnim meczu reprezentacji USA w Mistrzostwach Świata, przyjeżdża do Olsztyna – powiedział Tomasz Jankowski w audycji AZS na Fali w Radio UWM FM.