Javier Concepcion: Zagraliśmy dobre spotkanie


– Ciesze się, że jako drużyna zagraliśmy dobre spotkanie. Statuetka MVP to tylko dodatek. Jestem także zadowolony z siebie, że pokazałem się z dobrej strony po długiej przerwie od gry w wyjściowym składzie – powiedział MVP poniedziałkowego meczu w Uranii na antenie Radia UWM FM.

Na zakończenie fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali w Hali Urania ekipę Asseco Resovii Rzeszów 3:1. Po pierwszych dwóch partiach zapisanych na konto akademików z Kortowa, w trzecim secie górą byli goście. Czwarta partia należała w pełni do gospodarzy, którzy zdobyli komplet punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie dysponowali tego dnia dokładniejszym przyjęciem (48% do 42%) i zdobyli więcej punktów na zagrywce (8:4). Rzeszowianie natomiast skuteczniej atakowali (52% do 50%), a obie drużyny zdobyły tyle samo punktów blokiem (po 6). Najskuteczniejszym w ekipie z Kortowa był Damian Schulz (19 pkt.), a w drużynie z Rzeszowa Karol Butryn (25 pkt.)

Statuetkę MVP otrzymał Javier Concepcion. Kubański środkowy Indykpolu AZS zdobył 17 punktów – 9 w ataku, 5 na zagrywce i 3 w bloku. Jak ocenił to spotkanie? – Ciesze się, że jako drużyna zagraliśmy dobre spotkanie. Statuetka MVP to tylko dodatek. Jestem także zadowolony z siebie, że pokazałem się z dobrej strony po długiej przerwie od gry w wyjściowym składzie. Szkoda jedynie, że graliśmy tak dobrze podczas ostatnich spotkań – wtedy nasza pozycja w tabeli mogłaby być inna.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!