#JanekWraca!


Ulubieniec olsztyńskich kibiców, który bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn przez 4 sezony. Niezwykle ważna postać w drużynie – filar ofensywy, który w trudnych sytuacjach nie boi się wziąć na siebie odpowiedzialność. Po krótkim rozbracie ze stolicą Warmii i Mazur, Janek Hadrava wraca do Olsztyna – witamy ponownie na pokładzie!

Sylwetki Jana Hadravy nie trzeba przedstawiać olsztyńskim kibicom. Czeski atakujący urodził się 3 czerwca 1991 w Rokycany. Przed przybyciem do stolicy Warmii i Mazur, w swojej karierze reprezentował m.in. Duklę Liberec i UGS Nantes-Reze. Hadrava bronił biało-zielonych barw przez 4 sezony. Już od swojego debiutanckiego sezonu w PlusLidze (2016/2017), był on jednym z najważniejszych zawodników w olsztyńskiej drużynie. Czeski atakujący w stolicy Warmii i Mazur rozegrał 112 spotkań. Zdobył 2041 punktów, z czego aż 1696 atakiem, 187 blokiem i 158 w polu serwisowym. 18 razy otrzymał statuetkę MVP.

W 2020 roku Janek Hadrava przeniósł się do Włoch, aby bronić barw Cucine Lube Civitanova, z którym wywalczył tytuł Mistrza Włoch oraz Puchar Włoch. Od 2021 roku mogliśmy podziwiać zawodnika w Jastrzębskim Węglu, z którym zdobył tytuł Mistrza Polski (2023) i srebrny medal PlusLigi (2022). Atakujący wraz z kolegami z drużyny zajęli także 2 miejsce w Lidze Mistrzów (2023) oraz dwukrotnie sięgnęli pod Superpuchar Polski.

Po krótkim rozbracie ze stolicą Warmii i Mazur, Janek Hadrava wraca do Olsztyna – witamy ponownie na pokładzie!

– Nie ukrywam, że czuję się zadowolony z powodu powrotu do Olsztyna. Spędziłem tutaj cztery lata, lecz ostatni sezon nie był do końca udany. Najpierw przytrafiła mi się kontuzja, a potem pandemia przerwała sezon, przez co nie mogłem się pożegnać z Kibicami. Jestem zadowolony z powrotu do Olsztyna, mam nadzieję, że Klub i Kibice tak samo – mówi Jan Hadrava.

I dodaje: – Co chciałbym pokazać w nowym sezonie? Na pewno to, że mam większe doświadczenie, co pozwoliło mi nauczyć się kilku nowych rzeczy. Mam nadzieje, że uda nam się osiągnąć fajny wynik – np. taki, jak podczas moich pierwszych sezonów w Indykpolu AZS (5 i 4 miejsce – red.). Nie chciałbym mówić o dokładnych pozycjach, lecz sukces „pasuje” do Olsztyna. Mam nadzieję, że tak się stanie, ponieważ wszyscy będziemy starali się jak najlepiej, aby to osiągnąć.

Przede wszystkim cieszę się, że udało nam się namówić Janka na powrót do Olsztyna. Kibicom Indykpolu AZS nie musimy przedstawiać naszego nowego atakującego, bowiem reprezentował nasz Klub przez 4 sezony. Janek będzie naszym zawodnikiem przez kolejne dwa lata. Myślę, że był ulubieńcem naszych Kibiców i jestem przekonany, że w nowej Uranii, wraz z drużyną, dostarczy wielu pozytywnych emocji – przyznaje Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Kontrakt czeskiego atakującego z olsztyńskim klubem został podpisany na dwa lata.