Jan Król: Niektórym przydał się odpoczynek


– Na pewno dobrze, że niektórzy sobie odpoczęli, bo są zmęczeni tym ciężkim sezonem. Nie robimy wiele zmian. Więc to się przyda przed play-offami – powiedział Jan Król na antenie Radia UWM FM.

W drugiej odsłonie #DerbówPółnocy z Treflem Gdańsk, tym razem lepsza okazała się ekipa znad Morza, która wygrała w niedzielne popołudnie w Ergo Arenie 3:0. Akademicy z Kortowa zakończyli fazę zasadniczą na 6. miejscu, a drużyna Trefla wciąż walczy o awans do czołowej ósemki.

Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy z Kortowa dysponowali tylko dokładniejszym przyjęciem (52% do 41% dokładnego przyjęcia u rywali). Ich rywale byli skuteczniejsi w ataku (64% do 57% skuteczności), zdobyli więcej punktów blokiem (7:2) oraz lepiej sprawowali się w polu serwisowym (7:2 w asach serwisowych)

Najskuteczniejszym siatkarzem w ekipie z Olsztyna był TJ DeFalco (12 pkt.), a u gospodarzy Bartłomiej Lipiński (16 pkt.)

Tak jak w każdym spotkaniu, liczyliśmy na zwycięstwo i na pewno nie poddaliśmy tego meczu. Ale na pewno mogliśmy zagrać dużo lepiej. Na pewno dobrze, że niektórzy sobie odpoczęli, bo są zmęczeni tym ciężkim sezonem. Nie robimy wiele zmian. Więc to się przyda przed play-offami – powiedział Jan Król na antenie Radio UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy!