Jan Hadrava: Wygraliśmy, lecz mogło być lepiej


– Myślę, że nie możemy być zadowoleni z tego zwycięstwa tak, jak mogliśmy być. Wygraliśmy, ale mogło być lepiej – powiedział Jan Hadrava w pomeczowym studiu na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli siódme zwycięstwo w tym sezonie. Po przegranej pierwszej partii, wyjazdowego starcia z BKS Visłą Bydgoszcz, akademicy z Kortowa byli górą w dwóch kolejnych setach. Choć olsztynianie mogli zakończyć spotkanie w czterech setach, to gospodarze doprowadzili do tie-breaka. W nim lepsi okazała się Zielona Armia, która dopisała do swojego dorobku w tabeli dwa punkty.

Patrząc w pomeczowe statystyki, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur dysponowała tego dnia skuteczniejszym atakiem (50% skuteczności przy 44% skuteczności gospodarzy) oraz zdobyli więcej punktów blokiem (18:10). Bydgoszczanie natomiast dokładniej przyjmowali (51% do 46%) oraz zdobyli więcej punktów dzięki zagrywce (6:5).

Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród akademików był Jan Hadrava (26 pkt.), a u gospodarzy Jakub Urbanowicz (22 pkt.)

– Myślę, że nie możemy być zadowoleni z tego zwycięstwa tak, jak mogliśmy być. Wygraliśmy, ale mogło być lepiej – powiedział Jan Hadrava w pomeczowym studiu na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM