Jan Firlej: Wyszarpaliśmy dwa punkty

– Taki przestój w grze niepokoi. Starałem się pomóc w innych elementach. Skupiliśmy się na tym, co nam dobrze wychodziło i wyszarpaliśmy te dwa punkty – powiedział MVP niedzielnego spotkania w Iławie na antenie Radia UWM FM.

Pierwszy oraz drugi set przebiegał pod znakiem gry na ,,przewagi”. Pierwszą partię, za sprawą zagrywek Robberta Andringi wygrali Akademicy z Kortowa (26:24). Podobną okazję mieli w secie numer dwa, lecz finisz w końcówce należał do ekipy ,,Gieksy” (26:28)

Podopieczni Javiera Webera udanie rozpoczęli partię trzecią (7:4), ale duża ilość błędów oraz rażąca nieskuteczność olsztynian w połączeniu z konsekwentną grą rywali doprowadziła do ich wysokiego triumfu (16:25). Czwarty set był pod pełną kontrolą gospodarzy, którzy wyszli zmotywowani również na tie-breaka (25:17). W nim kontrolę mieli wyłącznie siatkarze Indykpolu AZS, wygrywając 15:12 i ostatecznie cały mecz 3:2.

Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy z Kortowa przeważali prawie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła – od przyjęcia (42% do 41%), po skuteczność w ataku (49% do 47%), kończąc na blokach (10:5). Obie drużyny zdobyły 10 asów serwisowych. Najwięcej punktów w ekipie Indykpolu AZS zdobył TJ DeFalco (25 pkt.), a u gości Gonzalo Quiroga (18 pkt.).

Dobrze zagrywaliśmy. Ten element dzisiaj dobrze funkcjonował. Po trzecim secie wróciliśmy z dalekiej podróży. Ale taki przestój w grze niepokoi. Starałem się pomóc w innych elementach. Skupiliśmy się na tym, co nam dobrze wychodziło i wyszarpaliśmy te dwa punkty – powiedział Jan Firlej, MVP spotkania na antenie Radia UWM FM.