Jan Firlej: Walczyliśmy do końca


– Mamy swoje atuty i jeżeli je wykorzystamy – możemy walczyć. Po niełatwym początku, nie zwiesiliśmy głów i walczyliśmy do końca! – powiedział Jan Firlej na antenie Radia UWM FM, po wtorkowym starciu w Bełchatowie.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po wtorkowej wygranej w Bełchatowie, są bliżej awansu do półfinału PlusLigi. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera wygrali 3:1.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie zdobyli więcej punktów blokiem (10:5) oraz byli skuteczniejsi w polu serwisowym (11:3). Obie drużyny zanotowały taką samą skuteczność w ataku (55%). Bełchatowianie dysponowali natomiast dokładniejszym przyjęciem (45% dokładnego przyjęcia w porównaniu do 44% dokładnego przyjęcia drużyny przeciwnej).

Najskuteczniejszym siatkarzem po stronie Indykpolu AZS był Karol Butryn (30 pkt.), a w ekipie PGE Skry – Aleksander Atanasijevic (19 pkt.).

– Wiedzieliśmy, że to będzie mecz, który się rozegra na zagrywce. Masa mocnych, bardzo ciężkich zagrywek. Przez co ta siatkówka nie była piękna i kombinacyjna. Mamy swoje atuty i jeżeli je wykorzystamy – możemy walczyć. Po niełatwym początku, nie zwiesiliśmy głów i walczyliśmy do końca! – powiedział Jan Firlej na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy!