Jan Firlej: Nie jestem zadowolony ze stylu


– Z jednej strony, wygraliśmy 3:0, w końcówkach zachowaliśmy więcej zimnej głowy, lecz nie udowodniliśmy róznicy poziomu pod względem sportowym – stwierdził Jan Firlej na antenie Radia UWM FM.

Zwyciężając poniedziałkowe spotkanie w Spale, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn awansowali do 1/8 Tauron Pucharu Polski. W kolejnej rundzie, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku AZS AGH Kraków vs Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie zostało zaplanowane na 19 stycznia.

Jan Firlej, rozgrywający akademików, mimo wygranej bez straty seta, dostrzegł kilka błędów. – Przeskok poziomu, między spotkaniem w Warszawie a Spale, był bardziej mentalny. Do takich spotkań trzeba też dojrzeć. Wynik nie odzwierciedlał naszej postawy, bo to nie był nasz dobry mecz. Mentalnie chyba jeszcze nie dojrzeliśmy jako zespół do takich spotkań, gdzie trzeba wyjść i pokazać różnicę poziomu. Z jednej strony – wygraliśmy 3:0, w końcówkach zachowaliśmy więcej zimnej głowy, lecz nie udowodniliśmy różnicy poziomu pod względem sportowym – zauważył siatkarz na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy!