Jakub Ciunajtis: Udwodniłem, że potrafię grać


Cieszę się jednak, że trener Castellani dał mi szansę wystepu. Chciałem się pokazać i udowodnić, że potrafię grać i jestem w stanie pomóc drużynie – powiedział Jakub Ciunajtis na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn źle weszli w spotkanie i przegrali pierwsze dwie partie. Trener Daniel Castellani dokonał kilku zmian (m.in. wejście Rubena Schotta, Remka Kapicy, Javiera Concepciona i Jakuba Ciunajtisa), co poskutkowało wygraniem trzeciego seta. W czwartej partii lepsi okazali się siatkarze GKS Katowice, którzy przybliżyli się do play-off.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie dysponowali tego dnia dokładniejszym przyjęciem (56% do 55) oraz zdobyli więcej punktów blokiem (8:4). Katowiczanie natomiast, byli skuteczniejsi w ataku (51% do 45), a obie drużyny zaserwowały tyle samo asów – 8. Najskuteczniejszym w drużynie ze stolicy Warmii i Mazur był Wojtek Żaliński (15 pkt.), a u gospodarzy Wiktor Musiał (23 pkt.).

Jak spotkanie podsumował Jakub Ciunajtis – Niestety, ale play-off nam się oddaliły. Cieszę się jednak, że trener Castellani dał mi szansę wystepu. Chciałem się pokazać i udowodnić, że potrafię grać i jestem w stanie pomóc drużynie – stwierdził młody libero na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy!