Jakub Ciunajtis: Mieliśmy problemy w przyjęciu


Ciężko jednak powiedzieć, co stało się po drugiej partii. Rywale dobrze zagrywali, mieliśmy problemy w przyjęciu. Dopiero od środy jesteśmy w pełnym składzie i potrzebujemy czasu. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej – powiedział Jakub Ciunajtis na antenie Radia UWM FM.

Komplet publiczności obejrzał sobotnie, inauguracyjne spotkanie siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w nowym sezonie PlusLigi. Akademicy z Kortowa byli w stanie ugrać tylko jednego seta w starciu z Mistrzem Polski – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. MVP spotkania został wybrany Łukasz Kaczmarek.

Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy z Kortowa dokładniej przyjmowali (51% dokładnego przyjęcia przy 47% dokładnego przyjęcia rywali). Mistrzowie Polski natomiast byli skuteczniejsi w ataku (51% do 47%), zdobyli więcej punktów blokiem (14:7) oraz na zagrywce (10:6).

Najwięcej punktów w ekipie gospodarzy zdobył Karol Butryn (18 pkt.), a u przyjezdnych – Łukasz Kaczmarek (25 pkt.).

Co po spotkaniu powiedział Jakub Ciunajtis, libero Indykpolu AZS Olsztyn? – Brakowało nam siatkówki w Iławie. Ciężko jednak powiedzieć, co stało się po drugiej partii. Rywale dobrze zagrywali, mieliśmy problemy w przyjęciu. Dopiero od środy jesteśmy w pełnym składzie i potrzebujemy czasu. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej.

Posłuchaj rozmowy na antenie Radia UWM FM!