Inter Parts sponsorem Indykpolu AZS Olsztyn


Firma Inter Parts, zajmująca się sprzedażą samochodowych, motocyklowych części zamiennych oraz akcesoriów i wyposażenia warsztatowego, została Sponsorem Indykpolu AZS Olsztyn.

Poniedziałkowa konferencja prasowa odbyła się w klimatycznym miejscu, bowiem na polu golfowym Mazury Golf & Country Club w Naterkach. Nie było ono przypadkowe, ponieważ związane jest one z nowym sponsorem Indykpolu AZS Olsztyn – firmą Inter Parts. Tematami konferencji było podpisanie umowy sponsorskiej oraz oficjalna prezentacja Rubena Schotta.

Udział w konferencji wzięli: Waldemar Bacławski – Prezes Zarządu firmy Inter Parts, Tomasz Jankowski – Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, Daniel Castellani – trener Indykpolu AZS Olsztyn oraz Ruben Schott – przyjmujący akademików.

Spotkanie otworzył Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Cieszę się, że udało się namówić Prezesa Waldemara Bacławksiego na współpracę – zaznaczył Prezes Jankowski. – Mamy trudne czasy, więc tym bardziej doceniam zaangażowanie naszego Sponsora oraz, iż firma z naszego regionu chce wspierać Klub. Mam nadzieję, że to będzie początek wieloletniej współpracy, a siatkarze dobrą grą, będą godnie reprezentować markę Inter Parts.

Firma Inter Parts rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku, w okresie otwarcia polskiego rynku na branżę motoryzacyjną. Od pierwszych lat istnienia ważnym elementem funkcjonowania biznesu była bliska współpraca z klientem. To pozwoliło na przełomie lat na dynamiczny rozwój naszej dystrybucji. Inter Parts Specjalizuje się w sprzedaży samochodowych, motocyklowych części zamiennych oraz akcesoriów i wyposażenia warsztatowego. Dzięki bezpośredniej i wieloletniej współpracy z największymi producentami z całego świata, Sponsor oferuje produkty najwyższej jakości.

Jak przyznał Waldemar Bacławski, Prezes Zarządu Inter Parts, rozmowy o współpracy trwały już kilka lat. – Siatkówka jest mi bliska, zwłaszcza, że w latach 80., sam w nią grałem – przyznał Waldemar Bacławski. – Dlatego miłość do tego sportu była, jest i będzie. Silna marka, jaką jest Indykpol AZS Olsztyn, stawia Klub i dyscyplinę, jako królową sportu w Olsztynie. Pamiętam bogate czasy AZS, kiedy to zespół zdobywał mistrzowskie tytuły. Chcielibśmy również, aby marka Inter Parts oraz Mazury Golf & Country Club, była eksponowana nie tylko lokalnie, ale również w wymiarze ogólnopolskim.

I dodaje: – Jest jeszcze jeden powód, dlaczego zdecydowałem się na wsparcie Klubu. Moją miłością jest również golf, a Piotr Kuliowski, Prezes firmy Indykpol, Sponsora Tytularnego, jest naszym golfistą od wielu lat. Prezes Kulikowski skutecznie przekonał mnie, aby zostać Sponsorem Indykpolu AZS Olsztyn.

Podczas konferencji prasowej, po raz pierwszy Ruben Schott został zaprezentowany w biało-zielonych barwach. Przyjmujący Zielonej Armii, w lipcu przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec. W minionym tygodniu, siatkarz brał udział w spotkaniach sparingowych przeciwko biało-czerwonym, które odbyły się w Zielonej Górze. W weekend Ruben przyjechał do Olsztyna.

– Jestem w bardzo dobrej formie i nie mogę doczekać się treningów z drużyną – powiedział niemiecki przyjmujący. – Wybrałem Indykpol AZS, ponieważ to klub z dużymi tradycjami. Rozmawiałem też z trenerem Castellanim na temat jego pomysłu na zespół. Słowa Trenera przekonały mnie do podjęcia takiej decyzji. Chcę być częścią tej drużyny i rozwijać z nią się rozwijać.

Daniel Castellani, trener akademików przyznał, że podczas budowania drużyny na nowy sezon, sztab kierował się kilkoma kryteriami. – Założyliśmy, że zespół musi być odświeżony i odmłodzony. Ruben spełnia te kryteria – to młody, dynamiczny zawodnik, który ma duży potencjał. Odbyliśmy z nim wiele rozmów, miał inne oferty, lecz wybrał Indykpol AZS Olsztyn, za co również podziękowania należą się prezesowi Tomaszowi Jankowskiemu – powiedział argentyński szkoleniowiec.

Ruben Schott w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 13. Pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi, został zaplanowany na 13 września.