Informacja o ostatnich spotkaniach w sezonie


Prosimy o zapoznanie się z informacją o dwumeczu o miejsca 5-8 na zakończenie sezonu PlusLigi.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw w I rundzie fazy play-off, PGE Skra Bełchatów zwyciężyła 2:1 i awansowała do półfinału PlusLigi. Przypomnijmy – w pierwszym meczu lepsi okazali się olsztynianie, zwyciężając 3:1. Dwa kolejne spotkania zakończyły się zwycięstwem bełchatowian – 3:0 i 3:2.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn pozostała rywalizacja o miejsca 5-8 – w zależności od wyniku dwumeczu Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk (1:1, decydujące spotkanie w środę 20.04), akademicy zagrają o 5 bądź 7 miejsce. W przypadku zwycięstwa Jastrzębskiego Węgla, olsztynianie zagrają o 5. miejsce z Assseco Resovią Rzeszów. Gdy dwumecz wygra natomiast ekipa Trefla, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zmierzy się z GKS Katowice o 7. miejsce. Regulamin rozgrywek PlusLigi mówi, iż drużyny wyżej sklasyfikowane po zakończeniu fazy zasadniczej rywalizować będą o 5. miejsce, natomiast drużyny niżej sklasyfikowane – o 7. lokatę (Asseco Resovia była 5, Indykpol AZS – 6, Trefl Gdańsk – 7, GKS Katowice – 8). 

Pierwszy mecz odbędzie się w sobotę bądź niedzielę 23/24.04, a rewanż w środę 27.04. Sprzedaż biletów na spotkanie w Iławie rozpocznie się po poznaniu przeciwnika oraz potwierdzeniu daty oraz godziny rozegrania meczu.