Informacja dot. stanu zdrowia Remigiusza Kapicy


Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym stanem zdrowia Remigiusza Kapicy.

Dla Remigiusza Kapicy obecny sezon PlusLigi jest debiutem w seniorskiej siatkówce. Młody zawodnik Indykpolu AZS do tej pory był zmiennikiem Janka Hadravy. Kontuzja czeskiego siatkarza akademików, której nabawił się w grudniu, sprawiła, iż Kapica stał się podstawowym atakującym zespołu. W całym sezonie wystąpił w 12 spotkaniach, w których zdobył 64 punkty – 58 atakiem, 4 dzięki skutecznej zagrywce i 2 blokiem.

Tuż przed rozpoczęciem ostatniego meczu z Aluron Virtu CMC Zawiercie, Kapica podczas wykonywania zagrywki, poczuł ból w prawej stopie. Charakter i wola walki młodego zawodnika, nie pozwoliły mu na zrezygnowanie w ostatniej chwili z występu w ważnym spotkaniu. Atakujący rozegrał cztery sety, w których zdobył 14 punktów,

Na początku tygodnia Remigiusz Kapica przeszedł serie specjalistycznych badań. – Stwierdzone zostało złamanie zmęczeniowe kości śródstopia prawej stopy – wyjaśnia Wojciech Remiszewski, lekarz Klubu. – Złamanie zmęczeniowe nie jest wynikiem nagłego, pojedynczego urazu – jak w przypadku zwykłego złamania. Do złamania zmęczeniowego przyczyniają się niewielkie, ale często i długo powtarzane mikrourazy kości, a także nadmierne obciążenia więzadeł i zmęczenie mięśni. Podstawowym leczeniem jest odciążanie, a w tym przypadku, chodzenie o kulach bez obciążania prawej kończyny dolnej. Czas odciążania zależy od postępu gojenia się kości. Przerwa w grze zawodnika potrwa więc kilka tygodni. 

Remigiuszowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.