Indykpol AZS wygrywa w Lubinie!


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przełamałi złą passę i odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w Lubinie! Akademicy pokonali Cuprum 3:0. Statuetkę MVP przyznano Pawłowi Woickiemu!

W piątkowym boju w Lubinie, trener Daniel Castellani desygnował do gry taki sam wyjściowy skład, jak podczas ostatniego ligowego spotkania. Konfrontację z Cuprum zaczął więc skład: Woicki, Poręba, Seyed, Żaliński, Andringa, Hadrava, Żurek (libero).

W premierowej partii najskuteczniejszy w ekipie akademików był Wojtek Żaliński. Indykpol AZS grał kombinacyjnie, często atakując z drugiej strefy. Dobrze funkcjonował serwis i blok, co pozwoliło wygrać dość zdecydowanie 25:19. Drugiego seta lepiej rozpoczęli gospodarze. Wypracowali sobie kilka punktów przewagi, ale szybko ją roztrwonili. Olsztynianie objęli prowadzenie przy stanie 15:14 i nie oddali go już do końca. Grali pewnie, konsekwentnie, a decydujące akcje wygrali blokiem. Świetnie w tym elemencie gry spisywali się Seyed oraz Mateusz Poręba. Mimo rozprężenia w końcówce, Indykpol wygrał 25:23. I świetnie rozpoczął także trzecią partię (4:1, 6:3). Chwilę później jednak był już remis 7:7. Cuprum znów zaczęło się gubić, co skrupulatnie wykorzystywali akademicy. Po serii błędów lubinian odskoczyli na 12:8 i do końca kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Wygrali minimalną przewagą 25:23 ale w całym spotkaniu byli zdecydowanie lepsi. Co pokazuje wynik – 3:0.

MVP meczu został wybrany Paweł Woicki. Najskuteczniejszy w korowskim zespole był Wojciech Żaliński – zdobył 17 punktów. Po 10 dołożyli Jan Hadrava i Seyed Mousavi, 9 – Robbert Andringa a 6 – Mateusz Poręba.

W kolejnym spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się przed własną publicznością z BKS Visłą Bydgoszcz. Początek czwartkowego boju w Hali Urania o godz. 17:30 – bilety dostępne na indykpolazs.pl/bilety!

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (19:25,23:25,23:25)

Cuprum: Tavares (1), Sacharewicz (3), Smoliński (5), Lipiński (6) Dvoranen (8), Domagała (14), Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk (4), Zawalski (2), Gorzkiewicz, Ziobrowski (3), Morozau

Indykpol AZS: Woicki, Poręba (6), Seyed (11), Żaliński (17), Andringa (8), Hadrava (10), Żurek (libero) oraz Kowalski

MVP: Paweł Woicki