Indykpol AZS wspiera Region!


Paweł Woicki po raz kolejny został Ambasadorem akcji „Wspieram Region”, która zachęca do przekazywania 1% podatku na organizacje pożytku publicznego na Warmii i Mazurach. 

Ideą inicjatywy jest zachęcanie mieszkańców regionu do przekazania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego z Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 Pamiętajmy, że każdy z nas ma możliwość zdecydować o swoim 1% podatku i każdy może przekazać go wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego – mówił podczas konferencji prasowej marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Do naszej inicjatywy przyłączyła się bardzo duża grupa mieszkańców, ale chcemy jeszcze zawalczyć o ludzi, którzy nie zadeklarowali chęci przekazania podatku. A warto to przecież robić, do czego zachęcam.

Organizacje pożytku publicznego to podmioty, które prowadzą działalność pożytku publicznego na rzecz ogółu społeczności lub określonej grupy podmiotów, pod warunkiem, że grupa ta jest wyodrębniona ze względu na szczególnie trudną sytuację życiową lub materialną w stosunku do reszty społeczeństwa. W regionie jest ponad 300 organizacji pożytku publicznego prowadzących działania w najróżniejszych dziedzinach – od ochrony zdrowia, przez pomoc ubogim, po akcje kulturalne i działalność sportową.

W gronie honorowych ambasadorów akcji „Wspieram region”, jest również związany z Olsztynem już od 5 lat, kapitan Indykpolu AZS – Paweł Woicki. W tym roku swój 1% podatku możesz przekazać na dzieci i młodzież trenujące siatkówkę w AZS Olsztyn! – Jestem najlepszym przykładem, iż będąc spoza Olsztyna, można zakochać się w tak pięknym i prężnie rozwijającym się regionie – powiedział kapitan akademików. – Z tego co udało mi się dowiedzieć, to Warmia i Mazury są jednym z nielicznych regionów, gdzie taka akcja jest prowadzona. Dlatego nasz region jest wyjątkowym miejscem. W tym roku swój 1% podatku można przekazać na dzieci i młodzież trenującą w AZS Olsztyn. Pieniądze nie zostaną przeznaczone na seniorów, lecz na młodzież, w którą warto inwestować. Na Warmii i Mazur jest wiele talentów, które muszą się rozwijać, a do tego potrzebują odpowiednich środków finansowych.

Twój 1% to wsparcie rozowju młodych siatkarzy trenujących w grupach młodzieżowych AZS Olsztyn. Pomóż znaleźć nam następców Marcina Możdżonka, Wojtka Grzyba i Kuby Kochanowskiego, którzy swoje pierwsze kroki stawiali w olsztyńskim AZS. Twój 1% zostanie przekazany na: opłaty za internat i posiłki młodych zawodników pochodzących spoza Olsztyna; zakup sprzętu sportowego; dofinansowanie wyjazdów na obozy i zawody sportowe; stypendia dla utalentowanych oraz najbardziej potrzebujących młodych siatkarzy.

Organizacja Środowiskowa AZS – KRS 0000053813