Indykpol AZS Olsztyn wraca do walki o punkty!


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w niedziele wrócą do walki o ligowe punkty. Rywalem akademików będzie Cuprum Lubin – początek spotkania w Hali Urania o godz. 14:45.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po raz ostatni walczyli o ligowe punkty trzy tygodnie temu. Zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego, 15 października pokonali przed własną publicznością VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa 3:2. I jak się okazało, to było ostatnie spotkanie przed „przymusową” przerwą, związaną z izolacją drużyny z Kortowa. W miniony poniedziałek, akademicy wrócili do zajęć.

– Głód do siatkówki jest duży, dwa tygodnie dały się we znaki – przyznaje Przemek Stępień, rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn. – Na początku był trochę ciężko, a każdy z nas miał z tyłu głowy myśl, że powrót do formy może chwilę potrwać. Z każdym dniem było jednak coraz lepiej.

W najbliższą niedziele, akademicy mieli zmierzyć się w Hali Urania z GKS Katowice. Kwarantanna w ekipie GKS spowodowała, iż spotkanie zostało odwołane. W zamian, siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur rozegrają rewanżowy bój z Cuprum Lubin (17 kolejka). Początek spotkania w Hali Urania o godz. 14:45. Czasu na przygotowania nie ma zatem zbyt wiele.

Dwa tygodnie to nie jest duża przerwa. Każdy z nas miał przez ten czas piłkę w swoim domu, więc można było wykonać pewne ćwiczenia w warunkach domowych. Przez pierwsze dwa-trzy dni przypominaliśmy sobie niektóre schematy naszej gry – zauważa Stępień.

Ekipa z Lubina nie może zaliczyć początku sezonu do udanego. Podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka w siedmiu spotkaniach nie zaznali smaku zwycięstwa. Jedyny punkt zdobyty przez lubinian to tie-break z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa. Siatkarze Cuprum w ligowej tabeli zajmują ostatnie, 14. miejsce.

Przypomnijmy, iż w pierwszym spotkaniu akademicy pewnie zwyciężyli 3:0, a statuetkę MVP odebrał Damian Schulz. W historii bezpośrednich spotkań w PlusLidze, lepszym bilansem mogą pochwalić się gospodarze niedzielnej konfrontacji – 11:4. Jakim wynikiem zakończy się zatem mecz akademików z Cuprum Lubin?

Ciężko powiedzieć, czego spodziewam się po niedzielnym spotkaniu. Zarówno my, jak i Lubin, mieliśmy pewne problemy. Być może niedzielny mecz będzie pewnego rodzaju niepewnością po jednej i drugiej stronie siatki. Musimy wyjść i dać z siebie na ten moment 100% – kończy Przemek Stępień.

Początek niedzielnego spotkania w Hali Urania o godz. 14:45. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, dlatego tym bardziej zachęcamy do bezpiecznego kibicowania w domu. Transmisję przeprowadzą Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych. Na naszym Facebooku (fb.com/indykpolazs), o godz. 14:00 wystartuje specjalne przedmeczowe studio, gdzie będziecie mogli zobaczyć, jak wyglądają ostatnie chwile przed spotkaniem oraz posłuchać specjalnych wywiadów.