Indykpol AZS Olsztyn w najlepszej czwórce na plaży


Akademicy z Olsztyna zakończyli zmagania w letniej lidze PreZero Grand Prix. Zielona Armia zajęła w rozgrywkach 4. miejsce.

Niedziela była ostatnim dniem zmagań na piaszczystym boisku Lotos Stadion Letni w Gdańsku, w ramach rozgrywek PreZero Grand Prix. W pierwszym spotkaniu, rozgrywanym w blisko trzydziestostopniowym upale, Zielona Armia zmierzyła się z PGE Skrą Bełchatów. Stawką spotkania był awans do wielkiego finału.

Mecz lepiej rozpoczęli siatkarze z Olsztyna. Siatkarze z Kortowa wiedli prym na boisku, będąc lepszym w każdym elemencie gry od swojego rywala. Dzięki temu, Indykpol AZS zasłużenie zwyciężył 25:17. W drugiej partii role się odwróciły, a do głosu doszli bełchatowianie. W grze Zielonej Armii zaczęły pojawiać się błędy, co skrzętnie wykorzystywała Skra, która zwyciężyła 25:21. Drugiego finalistę musiał wyłonić tie-break, w którym lepsi okazali się siatkarze Skry – 15:8 i to oni świętowali awans do wielkiego finału.

W meczu o 3. miejsce, Indykpol AZS zmierzył się z GKS Katowice. Spotkanie rozpoczęło się prawie półtorej godziny po ostatniej akcji półfinałowego starcia Zielonej Armii. Katowiczanie w swoim półfinale również rozegrali tie-break – GKS uległ ekipie Jastrzębskiego Węgla.

Początek inauguracyjnej partii był wyrównany, a obie ekipy grały punkt za punkt. Dopiero w połowie seta, ekipa z Katowic wypracowała kilka punktów przewagi (16:10). Choć akademicy starali się odrobić straty, to premierowa odsłona padła łupem GKS 25:18. W drugim secie ponownie na boisku rytm gry nadawali rywale Zielonej Armii. Gorący upał oraz zmęczenie dały o sobie znać, gdyż mimo wielkiej woli walki, akademicy nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki. Ostatecznie set padł łupem GKS Katowice 25:23, całe spotkanie 2:0 i to oni mogli cieszyć się z brązowego medalu. Indykpol AZS Olsztyn podczas PreZero Grand Prix zajął 4. miejsce.

Skład Indykpolu AZS Olsztyn podczas turnieju finałowego PreZero Grand Prix: Dawid Woch, Jędrzej Gruszczyński, Przemysław Stępień, Robbert Andringa, Jakub Czerwiński, Remigiusz Kapica, Mateusz Poręba, Wojtek Żaliński (w turnieju eliminacyjnym w Warszawie, w składzie był również Jakub Ciunajtis). Sztab szkoleniowy: Mateusz Nykiel (I Trener) i Tomasz Iwulski (fizjoterapeuta). 

Udział siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w PreZero Grand Prix był możliwy dzięki wsparciu: Sponsora Strategicznego – Indykpol, Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu w Olsztynie.