Indykpol AZS Olsztyn gotowy do nowego sezonu PlusLigi!


Już w sobotę inauguracja rozgrywek PlusLigi. Z tej okazji odbyła się przedsezonowa konferencja prasowa. – Naszym celem jest awans do play-off – mówi Javier Weber, trener Indykpolu AZS Olsztyn.

W środę, 18 października, w gościnnych progach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, odbyła się tradycyjna, przedsezonowa konferencja prasowa. Udział w niej wzięli: JM Rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski, Tomasz Jankowski – Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, Javier Weber – trener Indykpolu AZS Olsztyn oraz Nicolas Szerszeń, kapitan akademików z Kortowa.

Przedsezonową konferencję prasową rozpoczął JM Rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski. – Nowy sezon PlusLigi jest dla naszej drużyny wyjątkowy, bowiem w jego trakcie wrócimy do Hali Urania. Chciałbym z tego miejsca podziękować Burmistrzowi miasta Iławy za udostępnienie hali, w której zespół grał przez ostatnie dwa sezony. Cieszę się, że jest z nami także fantastyczny trener – Javier Weber oraz nowy Kapitan – Nicolas Szerszeń – stwierdził Rektor UWM w Olsztynie.

Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, podczas konferencji prasowej opowiedział zgromadzonym dziennikarzom zaktualizowany plan powrotu drużyny do Hali Urania. – Na wstępie chciałbym podziękować Władzom uczelni za pomoc w udostępnieniu obiektów sportowych na potrzeby pierwszego zespołu. Czekamy z niecierpliwością na otwarcie Hali Urania. Nie zagramy jednak w listopadzie, jak wcześniej informowaliśmy, lecz praktyczne pewnie jest, że będzie to grudzień. Na dzień dzisiejszy nie wiemy jednak, czy na początku miesiąca czy w kolejnych tygodniach. Bardzo dobrze czujemy się w Iławie, lecz najwyższa pora, aby wrócić do domu – powiedział Tomasz Jankowski.

Prezes klubu odniósł się również do zbudowanego składu na nadchodzący sezon. – Jestem dumny ze stworzenia drużyny, która ma szanse na pokazanie się w dobrym stylu. Mamy jednego z najlepszych atakujących na świecie, nowego kapitana czy zawodników, którzy awansowali na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie. Są z nami także siatkarze z grup młodzieżowych reprezentacji Polski oraz nasi wychowankowie. Trenerem wciąż pozostaje Javier Weber, który pomimo małych funduszy, za każdym razem tworzy zespół, który walczy o awans do najlepszej czwórki PlusLigi. Kto wie, być może do trzech razy sztuka. Wierzę w trenera i wierzę w ten zespół. Jeśli będą nas omijały problemy zdrowotne, to sprawimy nie jedną niespodziankę.

Javier Weber, argentyński szkoleniowiec ekipy ze stolicy Warmii i Mazur, również wypowiedział się na temat nowego zespołu. – Mamy mieszankę młodych siatkarzy z doświadczonymi. W styczniu, kiedy tworzyliśmy zespół, myśleliśmy nie tylko o tym, ale i następnym sezonie. Dlatego pozyskaliśmy tak młodych zawodników jak Manuel Armoa czy Mateusz Janikowski.

I dodaje: – Początek sezonu to mecze z mocnymi zespołami, ale mamy wielu dobrych zawodników prezentujących klasowy poziom. Liczę więc na bardzo dobrą dyspozycję swojego zespołu. Naszym celem jest awans do fazy-play off.

Dla Nicolasa Szerszenia to pierwszy sezon w roli kapitana w PlusLidze. Jak sam przyznał, nie obawia się swoich nowych obowiązków. – Mamy zorganizowaną grupę i nie widzę żadnych przeszkód w komunikacji. Czuję, że podczas przygotowań wykonaliśmy solidną pracę i z dnia na dzień radzimy sobie coraz lepiej. Mamy bardzo dużą moc ofensywną. Będziemy chcieli jak najlepiej przygotować się do pierwszego meczu w sezonie!

Początek sobotniego spotkania z Aluron CMC Wartą Zawiercie w HWS Iława (ul. Niepodległości 11B), o godzinie 20:30. Ostatnie bilety do nabycia na indykpolazs.pl/bilety