Inauguracja Suwałki Arena dla gospodarzy

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn musieli uznać wyższość ekipy MKS Malow Suwałki, ulegając na wyjeździe 1:3. MVP meczu został wybrany Andreas Takvam.

Akademicy z Kortowa przystępowali do konfrontacji ze Ślepskiem w dobrych humorach – podopieczni trenera Paolo Montagnaniego wygrali pięć z sześciu rozegranych spotkań w tym sezonie. Dla siatkarzy Ślepska, był to pierwszy występ przed własną publicznością – sobotnie spotkanie uświetniło otwarcie nowej Suwałki Areny.

Choć gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 3:1, to już po chwili – głównie dzięki świetnym serwisom Jana Hadravy – to akademicy wypracowali sobie dwupunktową przewagę. W kolejnych minutach mecz był bardzo wyrównany, jednak z lekkim wskazaniem na Ślepsk , który odskoczył w końcówce (od stanu 16:16 do 23:16), po świetnej grze blokiem i błędach w ataku olsztynian. To przesądziło o zwycięstwie suwalszczan w pierwszej partii 25:20.

W drugim secie podopieczni Andrzeja Kowala nawet na chwilę nie oddali inicjatywy olsztynianom. Prowadzili od pierwszej do ostatniej akcji, powiększając tylko swoją przewagę. Dobrze grali serwisem oraz blokiem. Trener Paolo Montagnani starał się reagować na wydarzenia, desygnując do gry Mateusza Mikę. To jednak było za mało, bowiem uskrzydleni gospodarze, nesieni dodatkowo dopingiem spragnionych siatkówki kibiców, wygrali 25:19.

Akademicy poderwali się do walki na początku trzeciej partii. I choć szybko stracili dwupunktowe prowadzenie, udało im się je odzyskać. Z dobrej strony pokazali się Mateusz Mika i Wojtek Żaliński. Skuteczność poprawił także Jan Hadrava oraz Seyed Mousavi. Gospodarze nie odpuścili i doszli siatkarzy Indykpolu AZS przy stanie 18:18. W decydującym momencie ekipa ze stolicy Warmii i Mazur była jednak górą. Olsztynianie wygrali 25:23 i wrócił do gry o zwycięstwo w całym spotkaniu.

Ślepsk nie chciał jednak popsuć sobie i kibicom święta. W czwartym secie już na początku zaznaczył swoją wyższość prowadząc 3:0. Podopieczni Paolo Montagnaniego szybko jednak wyrównali (4:4) i przez kolejne minuty dotrzymywali kroku beniaminkowi PlusLigi. W końcówce z dobrej strony pokazał się m.in. młody Remigiusz Kapica. Ale niestety to do gospodarzy należało ostatanie słowo. Wygrali 27:25 i całe spotkanie 3:1. MVP meczu został wybrany Andreas Takvam. Najwięcej punktów dla Indykpolu zdobyli natomiast: Mateusz Mika (17), Jan Hadrava (12) i Seyed Mousavi (11).

Zielona Armia nigdy się nie poddaje! W środę, 27 listopada, wracamy do Hali Urania – gramy z Cuprum Lubin. Bilety do nabycia na indykpolazs.pl/bilety!

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 25:19, 23:25, 27:25)

MKS Ślepsk: Tuaniga (4), Rudziewicz (6), Takvam (14), Szerszeń (16), Rohnka (10), Bołądź (11), Stańczak (libero) oraz Szwaradzki (6), Siek, Klinkenberg, Siek, Gonciarz,

Indykpol AZS: Woicki (2), Pietraszko (6), Seyed (11), Andringa (7), Żaliński (9), Hadrava (12), Żurek (libero) oraz Kapica (9), Mika (17), Zabłocki, Kowalski

MVP: Andreas Takvam