Grudzień rozpoczynamy w Suwałkach


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w grudniu rozegrają pięć spotkań, z czego aż cztery na wyjeździe. Pierwsze z nich już we wtorek – akademików czeka bliski wyjazd do Suwałk. Początek spotkania ze Ślepskiem Malow o godz. 17:30.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w dobrych humorach rozpoczynają grudniowe zmagania w rozgrywkach PlusLigi. Przypomnijmy, iż zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego, w ostatniej potyczce pokonali we własnej hali ekipę Cerradu Enea Czarnych Radom 3:1. Po pierwszej partii wygranej przez olsztynian, w drugiej górą byli radomianie. Kolejne dwie odsłony padły łupem gospodarzył, którzy zapisali komplet punktów w ligowej tabeli – olsztynianie zajmują obecnie 10. miejsce.

Zawsze morale idą do góry, kiedy wygrywasz – zauważa Ruben Schott, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn. – Jest lepsza atmosfera i znacznie lepiej wraca się do hali, aby trenować. Także ja czuje się znacznie lepiej niż jeszcze miesiąc temu. Chciałbym, aby tak było jak najdłużej.  

Po zwycięstwie nad ekipą z Radomia, siatkarze z Kortowa otrzymali aż dwa dni wolnego, aby od środy rozpocząć przygotowania do kolejnego spotkania. Będzie nim wtorkowa, wyjazdowa potyczka ze Ślepskiem Malow Suwałki, która otworzy zmagania akademików o ligowe punkty w grudniu. Akademicy w grudniu rozegrają pięć spotkań, z czego aż cztery na wyjeździe.

Podopieczni trenera Andrzeja Kowala mają rozegranych aż 13 spotkań – 7 zwycięstw i 6 porażek dają w tym momencie 20 punktów w ligowej tabeli i 5. pozycję w tabeli. Ślepsk w środę miał zmierzyć się na wyjeździe z Aluron CMC Wartą Zawiercie, lecz z powodu zakażenia koronawirusem w ekipie z Podlasia, mecz został odwołany na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem. Ostatni mecz o ligowe punkty miał miejsce 21 listopada – zawodnicy z Suwałk ulegli na wyjeździe GKS Katowice 1:3.

Przypomnijmy, iż w pierwszym meczu lepsi okazali się suwalszczanie, zwyciężając w Hali Urania 3:0. W historii rozgrywek pod egidą PLS, oba zespoły zmierzyły się ze sobą trzy razy i wszystkie spotkania zakończyły się zwycięstwem Ślepska Malow. Czy olsztynianom uda się przełamać klątwę we wtorkowy wieczór?

Po meczu mieliśmy dwa dni wolnego, przez co mogliśmy odpocząć i zregenerować się przed przygotowaniem do kolejnego spotkania. Mieliśmy więcej czasu, przez co mogliśmy spokojnie dopracować pewne elementy w naszej grze.  Czujemy się dobrze i jesteśmy gotowi do walki o kolejne zwycięstwo! – kończy Ruben Schott.

Początek wtorkowego spotkania w Suwałkach o godzinie 17:30. Bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport Extra, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy relacjonować kulisy sobotniej potyczki – fb.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs.