Gramy #DlaNiepodległej!


W piątek, 8 listopada o godz. 20:30, Indykpol AZS Olsztyn w Hali Urania zmierzy się z GKS Katowice. Podczas meczu będziemy świętować 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Bilety wciąż są do nabycia!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w minionym tygodniu odbyli długą, bo aż sześciodniową podróż na południe Polski. W tym czasie podopieczni trenera Paolo Montagnaniego rozegrali dwa spotkania – w środę z Aluron Virtu CMC Zawiercie i w sobotę z Asseco Resovią Rzeszów. Akademicy przywieźli do Olsztyna trzy punkty. Po porażce z drużyną Aluronu (1:3), ekipa ze stolicy Warmii i Mazur, wywiozła z Rzeszowa komplet punktów (3:1). Po trzech kolejkach spotkań, Indykpol AZS Olsztyn zajmuje w ligowej tabeli szóste miejsce, z dorobkiem pięciu punktów.

– Myślę, że pięć punktów zdobytych w trzech spotkaniach, to niezły wynik – przyznaje Michał Żurek, libero Indykpolu AZS Olsztyn. – Mieliśmy dwa trudne wyjazdy i ciężki mecz u siebie z Radomiem. Myślę, że w skali od 1 do 6, początek sezonu w naszym wykonaniu oceniłbym na 4.

Szansą na zdobycie kolejnych trzech punktów, będzie piątkowe spotkanie przed własną publicznością z GKS Katowice (godz. 20:30). Zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Daszkiewicza, mają na swoim koncie jedno zwycięstwo (nad Asseco Resovią Rzeszów 3:2) i dwie porażki (z PGE Skrą Bełchatów i Treflem Gdańsk – oba mecze po 2:3). W tabeli katowiczanie zajmują ósmą lokatę (cztery punkty).

W drużynie ze Śląska doszło do sporych zmian kadrowych. Z GKS pożegnali się m.in. Marcin Komenda, Thomas Rousseaux, Marcin Komenda, Bartłomiej Krulicki czy Gonzalo Quiroga. Na stanowisku trenera, Piotra Gruszkę zastąpił Dariusz Daszkiewicz. Pod jego wodzą, barw „GieKSy” bronią m.in. Jakub Jarosz, Jan Nowakowski, Dustin Watten, Kamil Kwasowski czy siatkarze, których dobrze kojarzą kibice z Olsztyna – Miłosz Zniszczoł (w Indykpolu AZS Olsztyn w latach 2014-2019) oraz Adrian Buchowski (2016-2018).

Najlepszym blokującym ekipy GKS jest Jan Nowakowski – 9 bloków. Dla porównania, tyle samo punktów w tym elemencie gry zdobył Seyed Mohammad Mousavi. Najwięcej punktów w drużynie z Katowic zdobył Rafał Szymura (59 pkt.). Ranking najlepiej punktujących otwiera Jan Hadrava – 69 „oczek”.

– Zespół z Katowic gra ciekawą, odważną i dobrą siatkówkę – zauważa libero olsztyńskiego zespołu. – Myślę, że na ten moment liderami drużyny są Rafał Szymura i Jakub Jarosz. Czeka nas trudne i ciekawe spotkanie. Mam nadzieję, że będzie dużo kibiców na trybunach i zagramy dobry mecz.

Początek piątkowego spotkania w Hali Urania o godz. 20:30. Spotkanie będzie miało wyjątkowy charakter, ponieważ będziemy świętować 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zaśpiewajmy Hymn, stwórzmy na trybunach biało-czerwoną flagę, uhonorujmy żołnierzy Wojska Polskiego 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, weteranów Polskich Kontyngentów Wojennych w Afganistanie, Iraku i Kosowie. Stwórzmy magiczną atmosferę – bądź z nami w Uranii w piątek, 8 listopada o godz. 20:30!

Partner meczu – Biskupiec