„Finalnie wygrała drużyna”


– Szansę do gry mieli zawodnicy, którzy ostatnio mniej grali. To dla nas wartość dodana. Finalnie wygrała drużyna – powiedział Karol Jankiewicz na antenie Radia UWM FM po poniedziałkowej wygranej w Lubinie.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli 17 zwycięstwo w tym sezonie. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali w poniedziałkowy wieczór, na wyjeździe ekipę Cuprum Lubin 3:2. Patrząc na pomeczowe statystyki, akademicy z Kortowa byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Olsztynianie lepiej sprawowali się na siatce (49% skuteczności w ataku przy 47%  skuteczności w ataku rywali), dokładniej przyjmowali (44% pozytywnego przyjęcia – lubinianie zanotowali 41%) oraz zdobyli więcej punktów blokiem (11:6). Obie drużyny zanotowały po 9 asów serwisowych.

Cieszy to, że wygraliśmy. Szansę do gry mieli zawodnicy, którzy ostatnio mniej grali. To dla nas wartość dodana. Finalnie wygrała drużyna. Mamy wiele rzeczy do poprawy, jak w każdym momencie sezonu, kiedy pojawiają się pewnego rodzaju mankamenty. Jesteśmy także w ciężkim okresie treningowym. „Dołożyliśmy” na siłowni, treningi siatkarskie też są dłuższe. Chcemy być w dobrej dyspozycji na play-off – powiedział Karol Jankiewicz na antenie Radia UWM FM po poniedziałkowej wygranej w Lubinie.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!