Drugi mecz turnieju dla gospodarzy

W drugim spotkaniu Turnieju Partnerstwa Regionalnego, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn musieli uznać wyższość Cerradu Enea Czarni Radom 0:3. Najwięcej punktów u akademików zdobył Jan Hadrava – 17 punktów.

W porównaniu do piątkowego spotkania, trener Paolo Montagnani desygnował do gry szóstkę, którą kibice mogli podziwiać w poprzednich grach sparingowych. Mecz zaczęli: P. Woicki, P. Pietraszko, M. Poręba, R. Andringa, W. Żaliński, J. Hadrava i M. Żurek.

W pierwszych dwóch setach, na parkiecie w Kozienicach trwała twarda i wyrównana walka. W inauguracyjnej partii, przez większą część seta, z przodu byli akademicy. Dopiero w końcówce radomianie doszli do głosu i zwyciężyli 26:24. Kolejna odsłona to tym razem prowadzenie Wojskowych i pogoń olsztynian. I tak jak w poprzedniej partii, tak i teraz o losach seta zdecydowały ostatnie akcje, w których ponownie górą byli gospodarze – 29:27. Od początku trzeciej partii, rytm gry nadawali podopieczni trenera Roberta Prygla, którzy wygrali 25:14, jak i całe spotkanie 3:0.

Na zakończenie Turnieju Partnerstwa Regionalnego, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w niedziele zmierzą się w Kozienicach z Aluron Virtu CMC Zawiercie. Początek o godzinie 10:30.

Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (24:26, 26:28, 14:25)

Indykpol AZS: Woicki (1), Poręba (5), Pietraszko (9), Andriga (9), Żaliński (7), Hadrava (17), Żurek (libero) oraz Kowalski, Kapica, Sokołowski

Cerrad Enea: Vincic (3), Grzechnik (6), Ostrowski (5), Firszt (11), Sket (11), Butryn (7), Masłowski (libero) oraz Pajenk (4), Kędzierski, Boruch (1), Protopsaltis, Filip (8), Ruciak (libero)