Doświadczony rozgrywający dołącza do Indykpolu AZS Olsztyn!


Doświadczony rozgrywający, który w PlusLidze dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski z ekipą Jastrzębskiego Węgla. W swojej karierze sięgnął również po złote medale Mistrzostw Belgii oraz Grecji. Eemi Tervaportti dołącza do Indykpolu AZS Olsztyn – witamy na pokładzie!

Eemi Tervaportti urodził się 28.07.1989 w fińskim Äetsä. Pierwsze kroki w karierze stawiał w rodzimym Valkeakosken Isku-Veikot. Po kilku latach przeniósł się do Francji, broniąc barw takich klubów jak Avignon Volley-Ball i GFC Ajaccio VB. W 2012 roku, siatkarz obrał nowy kierunek, przenosząc się do belgijskiego Knack Roeselare, z którym trzykrotnie wywalczył mistrzostwo kraju (2013, 2014, 2015) i Puchar Belgii (2013) oraz występował w Lidze Mistrzów.

Po trzech latach spędzonych w Belgii, fiński rozgrywający stanowił o sile m.in. tureckiego Galatasaray Stambuł (2015/2016) czy francuskiego Stade Poitiers (2016/2017). W 2017 roku zawodnika po raz pierwszy mogliśmy podziwiać na parkietach PlusLigi, kiedy to występował w Espadonie Szczecin. W 2018 roku przeniósł się natomiast do Olympiakosu Pireus, z którym zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Grecji.

2020 rok to druga przygoda w PluLidze, a dokładniej w ekipie Jastrzębskiego Węgla. Tervaportti dwukrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski (2021, 2023) oraz dwa razy zwyciężył w Superpucharze Polski (2021, 2022). Uczestniczył także w finale Ligi Mistrzów (2023), ulegając w finale ekipie Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Po trzyletniej przygodzie z ekipą z Jastrzębia-Zdroju, siatkarz wybrał się do Ukrainy, reprezentując Epicentr-Podolany Horodok, z którą wywalczył Superpuchar i Puchar Ukrainy.

Jak mówi znane porzekadło – do trzech razy sztuka! Nowy sezon to powrót do PlusLigi – Eemi Tervaportti został nowym rozgrywającym Indykpolu AZS Olsztyn!

Jestem podekscytowany powrotem do PlusLigi. AZS Olsztyn to klub mający bogatą historię, grający w jednej z najsilniejszych lig w Europie, dlatego jestem zadowolony, że to w Olsztynie będę grał w przyszłym sezonie.  W nowym sezonie chcemy pokazać, że stać nas na pokazanie dobrej siatkówki oraz walkę o najwyższe pozycje – przyznaje sam zawodnik.

– Bardzo się cieszę z podpisania umowy z reprezentantem Finlandii. Eemi jest doświadczonym zawodnikiem, bardzo dobrze znającym polską ligę. Nie bez znaczenia jest fakt, że zna się bardzo dobrze z Jankiem Hadravą, z którym grali razem w Jastrzębskim Węglu. Jestem przekonany, że nasz nowy rozgrywający szybko wkomponuję się w drużynę Indykpolu AZS Olsztyn – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Umowa fińskiego rozgrywającego z olsztyńskim klubem została podpisana na rok.