Do Zawiercia po trzy punkty!


Pora na kolejne PlusLigowe emocje! Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn we wtorek udali się w podróż do Zawiercia, aby dzień później zmierzyć się z miejscowym Aluron Virtu CMC. Początek meczu o godzinie 20:30!

Podopieczni trenera Paolo Montagnaniego w udany sposób rozpoczęli zmagania w nowym sezonie PlusLigi. Zielona Armia pokonała przed własną publicznością Cerrad Enea Czarnych Radom 3:2. Statuetkę MVP przyznano Janowi Hadravie, który był zarazem najskuteczniejszym zawodnikiem wśród akademików z Kortowa. Czeski atakujący Indykpolu AZS zdobył 26 punktów.

– Cieszę się, że wygraliśmy na inaugurację sezonu – przyznaje Robbert Anringa, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn. – To było dla nas najważniejsze. Może nie zagraliśmy najlepszeego spotkania, lecz uważam, że początek sezonu może właśnie tak wyglądać. Po niezbyt udanej czwartej partii, jestem szczęśliwy, że udało nam się zwyciężyć w tie-breaku.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w poniedziałek odbyła dwa trening. We wtorek, punktualnie o godzinie 10, olsztynianie wyruszyli w długą podróż do Zawiercia, aby dzień później zmierzyć się z miejscowym Aluron Virtu CMC. Zawodnicy prowadzeni przez Marka Lebedewa w pierwszej kolejce, pokonali na wyjeździe Cuprum Lubin 3:2. Środowa konfrontacja będzie zatem pojedynkiem 4. z 6. drużyną w ligowej tabeli.

W ekipie „Jurajskich Rycerzy” doszło do kilku, kosmetycznych zmian. W drużynie pozostali m.in. Michal Masny, Tachiro Koga, Marcin Waliński, Łukasz Swodczyk, Alexandre Ferreira czy Bartosz Gawryszewski. Skład uzupełnili Wojciech Ferens, Patryk Czarnowski, Pieter Verhess czy Nikołaj Penczew. Do tej pory oba zespoły spotkały się ze sobą czterokrotnie. Trzy razy lepszy był zespół z Zawiercia, a siatkarze Indykpolu AZS zwyciężyli tylko raz. Jakim wynikiem zakończy się środowe starcie? 

– Uważam, że ekipa z Zawiercia dysponuje dobrą zagrywką, zwłaszcza z wyskoku – podkreśla siatkarz akademików. –  Są groźni w tym elemencie zwłaszcza we własnej hali, która jest mała. Drużyna z Zawiercia gra również bardzo szybko w ataku. Michał Masny gdy tylko może, to rozgrywa szybkie piłki na skrzydła. Te dwa elementy są najmocniejszymi punktami u naszych środowych rywali. 

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po środowej konfrontacji w Zawierciu, nie wracają do Olsztyna. W czwartkowy poranek drużyna uda się do Rzeszowa, gdzie będzie przygotowywać się do sobotniego starcia z Asseco Resovią (godz. 14:45). – To dobra decyzja, abyśmy zostali na południu Polski. W czwartek wrócilibyśmy wcześnie nad ranem, dlatego ten dzień mógłby zostać uznany za stracony. W piątek musielibyśmy wyruszyć z samego rana do Rzeszowa. Dzięki temu, że jedziemy już w czwartek do Rzeszowa, będziemy mogli spokojnie przygotować się do kolejnego meczu – kończy Robbert Andringa.

Początek meczu Aluron Virtu CMC Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn o godzinie 20:30. Bezpośrednią relacje przeprowadzą: Polsat Sport Extra, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zachęcamy również do śledzenia profilów społecznościowych klubu, gdzie zobaczysz kulisy starcia z Zawiercia.