Do Bydgoszczy po zwycięstwo!


W poniedziałkowe popołudnie, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn powalczą o siódme zwycięstwo w tym sezonie. Rywalami akademików będzie BKS Visła Bydgoszcz. Początek wyjazdowego starcia o godz. 17:30.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie, pokonując w środę przed własną publicznością Cuprum Lubin 3:1. Po pierwszej partii wygranej przez gości, w kolejnych górą byli gospodarze, którzy zasłużenie zdobyli komplet punktów. Najskuteczniejsi w drużynie Indykpolu AZS Olsztyn w spotkaniu z Cuprum Lubin byli: Jan Hadrava (21 punktów), Wojciech Żaliński (19), Mateusz Mika (15) i Seyed Mousavi (14). Po ośmiu rozegranych spotkaniach, Zielona Armia z dorobkiem 16. punktów, zajmuje w ligowej tabeli 6. miejsce.

– Nie zaczęliśmy tego spotkania zbyt dobrze – przyznaje Seyed Mousavi, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn. – Po przegranej w Suwałkach, w początkowych akcjach środowego spotkania, nie byliśmy zbyt pewni siebie. Dlatego przegraliśmy pierwszą partię. Od drugiego seta, nasza gra się znacznie poprawiła. Lepiej spisywaliśmy się na zagrywce, w bloku oraz kontrataku. Mieliśmy wszystko w naszych rękach i wygraliśmy 3:1. Cieszę się z tego zwycięstwa, ponieważ do kolejnego spotkania ponownie podejdziemy pewni siebie.

Po wolnym czwartku, w piątkowy poranek, Zielona Armia rozpoczęła operację „Bydgoszcz”, której zwieńczeniem będzie poniedziałkowy, wyjazdowy mecz z BKS Visła (godz. 17:30). Ekipa znad Brdy nie odniosła jeszcze w tym sezonie żadnego zwycięstwa, lecz na swoim koncie ma 4 punkty – wszystkie, dzięki pięciosetowym starciom z Cerrad Enea Czarni Radom, GKS Katowice, Jastrzębskim Węglem oraz Treflem Gdańsk. W ligowej tabeli, bydgoszczanie zajmują przedostatnie, 13. miejsce.

Trzon drużyny prowadzonej przez Przemysława Michalczyka stanowią m.in. – najlepiej punktujący Toncek Stern (174 punkty), dobrze znani z występów w stolicy Warmii i Mazur w minionym sezonie – Radek Gil i Jakub Urbanowicz oraz Janusz Gałązka, Tomasz Kalembka, Jakub Peszko czy Kamil Szymura. W historii bezpośrednich starć, obie ekipy spotkały się ze sobą aż 33 razy – olsztynianie wygrali 17 starć, a bydgoszczanie 16. Ostatni mecz w hali Łuczniczka (15.02.2019), zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Jakim wynikiem zakończy się poniedziałkowy bój?

– Drużyna z Bydgoszczy jeszcze ani razu nie wygrała w tym sezonie, dlatego tym bardziej będą to chcieli zrobić w meczu z nami – podkreśla Seyed. – Każdy zespół w takiej sytuacji jak Visła, będzie chciał wygrać z nami, ponieważ mamy dobry zespół, przez co nasi rywale mają podwójną motywację. Musimy nałożyć presję na rywalu, dobrze sprawować się w polu serwisowym oraz grze w polu, a wtedy trzy punkty będą zapisane na nasze konto.

Początek poniedziałkowego starcia w Bydgoszczy o godzinie 17:30. Transmisja przeprowadzą Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zachęcamy również do śledzenia profilów społecznościowych Klubu (facebook.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs), gdzie na bieżąco będziemy relacjonować spotkanie, pokazując również jego kulisy.