Debiut Castellaniego, czyli Indykpol vs Trefl!Pierwszy mecz argentyńskiego szkoleniowca w biało-zielonych barwach, Strefa Livingroom z Gibą i derbowe starcie z Treflem Gdańsk. Kto okaże się lepszą drużyną w #DerbachPółnocy? Początek spotkania w Hali Urania o godz. 17:30!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w ostatnim spotkaniu z GKS Katowice pokazali, że wcale nie należy ich skreślać w walce o play-off. Choć akademicy przegrali po tie-breaku, to ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokazała charakter i wolę walki, zdobywając pierwsze punkty w 2020 roku. Z dorobkiem 20 „oczek”, olsztynianie zajmują w tabeli 8. miejsce.

– Mecz w Katowicach był znacznie lepszy, niż ostatnie spotkania w naszym wykonaniu. Zagraliśmy lepszą siatkówkę, lecz cały czas mamy dużo rzeczy do poprawy – mówi Mateusz Nykiel, statystyk Indykpolu AZS Olsztyn. 

Po wolnej niedzieli, Zielona Armia od poniedziałkowego poranka rozpoczęła przygotowania do piątkowego spotkania przed własną publicznością z Treflem Gdańsk (godz. 17:30). Nad jakimi elementami pracowali siatkarze podczas zajęć? – Nie mamy zbyt dużo czasu na przygotowania. Poświęcamy go na indywidualną pracę z każdym zawodnikiem, gdyż ostatnio brakowało nam tego. Dodatkowo mocno skupiamy się na zagrywce, aby ten element funkcjonował tak, jak należy – przyznaje statystyk akademików.

Drużyna Trefla w ligowej tabeli zajmuje 5. lokatę, mając na swoim koncie 22 punkty. Złożyło się na to 7 zwycięstw i 8 porażek. Ekipa znad morza, tak jak drużyna ze stolicy Warmii i Mazur, również ma niekorzystny bilans ostatnich spotkań – na 8 rozegranych meczów, Trefl wygrał tylko jedno spotkanie – w Pucharze Polski nad Jastrzębskim Węglem (3:1). W 2020 roku, Gdańszczanie musieli uznać wyższość w ligowych spotkaniach GKS Katowice i Cerrad Enea Czarni Radom (oba po 2:3).

Trzon ekipy prowadzonej przez Michała Winiarskiego stanową m.in.: najskuteczniejszy w drużynie Bartosz Filipiak (300 pkt. – dla porównania w ekipie AZS jest to Wojtek Żaliński, który zdobył 256 punktów). Atakujący Trefla przewodzi również w drużynowej klasyfikacji najlepiej blokujących (29 bloków) oraz serwujących (21 asów). Nie należy również zapominać o takich zawodnikach jak Rubert Schott, Marcin Janusz, Marcinie Januszu, Pablo Crec czy Wojciech Grzyb.

Przypomnijmy, iż pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem akademików 3:1. Po pierwszej partii wygranej przez gości, w drugiej górą byli gdańszczanie. Kolejne dwa sety należały już w pełni do Zielonej Armii, która zainkasowała komplet punktów. Statuetkę MVP otrzymał Paweł Woicki.

– Trefl jest bardzo dobrą, fajną poukładaną drużyną. Dlatego czeka nas ciężkie spotkanie. Musimy uważać na ich skrzydłowych – Bartka Filipiaka, Rubena Schotta czy Pawła Halabę. Będziemy przygotowani na każdego z nim. W tym sezonie naszą mocną stroną jest blok, jesteśmy liderami w rankingu najlepiej blokujących drużyn i chcielibyśmy powiększyć ten dorobek – kończy Mateusz Nykiel.

Piątkowe spotkanie Indykpolu AZS Olsztyn z Treflem Gdańsk, będzie wyjątkowe z dwóch powodów. Po pierwsze – będzie to debiut Daniela Castellaniego w roli pierwszego trenera Indykpolu AZS Olsztyn. Szkoleniowiec, który z reprezentacją Polski sięgnął po tytuł Mistrza Europy w 2009 roku oraz trzykrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski, poprowadzi Zieloną Armię w tym sezonie.

Po drugie – razem z producentem marki Livingroom, zapraszamy na spotkanie z Gibą! Mistrz Olimpijski z Aten i trzykrotny Mistrz Świata spotka się z fanami Zielonej Armii w Strefie Livingroom. Początek spotkania o godz. 16:30, a strefa zostanie zlokalizowana na parkiecie – zejście przy Sektorze nr. 1.

Kto zwycięży w pojedynku rozgrywających – Paweł Woicki czy Marcin Janusz? Który ze środkowych zdobędzie więcej punktów – Seyed Mousavi czy Wojciech Grzyb? Kto zdobędzie więcej punktów – Wojtek Żaliński czy Paweł Halaba? Czy Daniel Castellani wygra w swoim debiucie w barwach Indykpolu AZS Olsztyn?

Bądź z nami w Uranii!

Partner meczu – Reszel