Dawid Woch: Walczymy o play-off!


– Przyjechaliśmy z nastawieniem zdobycia trzech punktów. Wiemy, jak są one istotne w tabeli, bowiem wciąż walczymy o fazę play-off – powiedział Dawid Woch na antenie Radia UWM FM po sobotnim spotkaniu w Nysie.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zakończyli czterdniowy wyjazd z zerowym dorobkiem punktowym. Zawodnicy trenera Daniela Castellaniego dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali stosunkiem 1:3 – najpierw z Treflem Gdańsk, a po dwóch dniach z Stalą Nysa.

Walka o play-off wciąż trwa. W rundzie zasadniczej obecnego sezonu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają jeszcze cztery mecze. Dwukrotnie mierzyć będą się z GKS-em Katowice. To właśnie drużyna ze Śląska zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli PlusLigi – ostatnie dające prawo gry w fazie play-off. Akademicy tracą do niej jeden punkt i są obecnie na dziewiątej pozycji.

Jak sobotnią konfrontację w Nysie podsumował Dawid Woch? – Przyjechaliśmy z nastawieniem zdobycia trzech punktów. Wiemy, jak są one istotne w tabeli, bowiem wciąż walczymy o fazę play-off. Takie spotkania powinniśmy wygrywać, a dziś zespół z Nysy był od nas lepszy. Jeśli chodzi o naszą grę, to w polu serwisowym nie spisaliśmy się tak, jak tego oczekiwaliśmy. Mogliśmy również lepiej zagrać w bloku.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM.