Dawid Siwczyk środkowym Indykpolu AZS Olsztyn


Środkowy, dla którego będzie to powrót do PlusLigi. Dawid Siwczyk został nowym siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn. Umowa zawodnika z olsztyńskim klubem będzie obowiązywać przez rok.

Dawid Siwczyk urodził się 13 czerwca 1993 roku. Pierwsze kroki w siatkówce stawiał w grupach młodzieżowych w Norwidzie Częstochowa, z którym w 2010 roku zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Kadetów, a w 2012 roku – złoto MP w kategorii juniorów. W kolejnych latach bronił barw Energii Pekpol Ostrołęka (2012/2013), aby po roku powrócić do częstochowskiego Norwidu (2013/2014) oraz Czarnych Rząśnia (2014/2015).

W 2015 roku Siwczyk postanowił spróbować sowich sił zagranicą. Przez pięć lat był zawodnikiem austriackiego Union Raiffeisen Waldviertel, z którym zajął 3. miejsce w rozgrywkach Bundesligi (2016) oraz dwukrotnie zdobył srebrne medale mistrzostw kraju (2018, 2019). Siwczyk występował również w Pucharze CEV oraz Pucharze Challenge.

W 2019 roku środkowy powrócił do Polski, aby najpierw występować w PlusLigowej ekipie BKS Visły Bydgoszcz, a potem pierwszoligowej Olimpii Sulęcin. W minionym sezonie wystąpił w 22 spotkaniach, w których zdobył 197 punktów oraz otrzymał statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika spotkania.

Nowy sezon to powrót do PlusLigi. Dawid Siwczyk został nowym środkowym Indykpolu AZS Olsztyn!

Po doświadczeniach z boisk pierwszoligowych, miałem propozycję, aby pozostać na tym poziomie rozgrywkowym, lecz oferta, którą otrzymałem z Indykpolu AZS Olsztyn była dla mniej najbardziej atrakcyjna pod względem rozwoju i zdobywania doświadczenia – tłumaczy nowy środkowy akademików. – W takim klubie mam szansę się pokazać, a także sporo się nauczyć. Jeśli chodzi o nadzieję związane z nowym sezonem, to chciałbym zaprezentować się jak najlepiej, wykorzystać każdą szansę, która się nadarzy oraz wspierać zespół.

Umowa zawodnika z olsztyńskim klubem będzie obowiązywać przez rok.