Dawid Siwczyk: Spotkanie powinniśmy zakończyć szybciej

Na pewno był to jeden z trudniejszych meczów w mojej karierze. Czwartego seta powinniśmy zakończyć szybciej – ale taki jest sport. Liczą się dwa punkty – powiedział Dawid Siwczyk na antenie Radia UWM FM.

Pierwsze trzy partie zakończyły się takim samym wynikiem – 25:23, a prowadzenie 2:1 było po stronie Indykpolu AZS Olsztyn. Kiedy wydawało się, że olsztynianie zamkną spotkanie w czterech setach, ekipa z Suwałk doprowadziła do tie-breaka. W nim lepsi okazali się gospodarze, dla których było to pierwsze zwycięstwo w 2022 roku.

Patrząc w pomeczowe statystyki, zwycięska drużyna lepiej atakowała (63% do 59% skuteczności) i była skuteczniejsza w polu serwisowym (13:10 w asach). Goście dysponowali tego dnia dokładniejszym przyjęciem (50% do 45%), a także zdobyli więcej punktów blokiem (6:4). Najskuteczniejszym zawodnikiem w Indykpolu AZS był Karol Butryn (28 pkt.), a u gości Bartłomiej Bołądź (31 pkt).

Na pewno był to jeden z trudniejszych meczów w mojej karierze. Niezbyt często gram w pierwszym składzie na parkietach PlusLigi. A nasz skład nie wyglądał tak, jak powinien wyglądać. Ze względu na to, co się dzieje w drużynie graliśmy rezerwowymi zawodnikami. Takie mecze jednak nam się przydają. Każdy zrobić to, co mógł. Czwartego seta powinniśmy skończyć szybciej. Ale taki jest sport… Liczą się dwa punkty, które wygraliśmy  – ocenił spotkanie Dawid Siwczyk na antenie Radia UWM FM, który zdobył 14 punktów.