Daniel Castellani zostaje w Olsztynie!


Utytułowany argentyński szkoleniowiec będzie dowodził drużyną Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2021/2022.

Daniel Castellani to utytułowany argentyński szkoleniowiec. Przypomnijmy, iż sięgnął on wraz z reprezentacją Polski po tytuł Mistrza Europy w 2009 roku oraz trzykrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski. W swoim trenerskim dorobku ma także m.in Mistrzostwo Turcji.

Argentyński szkoleniowiec zadebiutował w barwach Indykpolu AZS Olsztyn w połowie sezonu 2019/2020, przedwcześnie przerwanego przez pandemię koronawirusa. Pozostał on w stolicy Warmii i Mazur, aby prowadzić zespół w minionej kampanii. Nowy sezon to kontynuacja pracy – Daniel Castellani będzie trenerem Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2021/2022!

O przedłużeniu kontraktu zadecydowały dwa powody. Po pierwsze, miniony sezon był bardzo trudny dla każdego. Uważam, że mogliśmy zaprezentować się lepiej. Po rozmowach z władzami Klubu i sztabem szkoleniowym, doszliśmy do wniosków, iż każdy z nas chce wykonać krok do przodu. Lubię wyzwania, ponadto dobrze czuję się w Olsztynie i jest to dobre miejsce do rozwoju. Dlatego zdecydowałem się pozostać w Indykpolu AZS – przekonuje Daniel Castellani.

O komentarz poprosiliśmy także Tomasza Jankowskiego, Prezesa Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie – Władze klubu zdecydowały zaproponować nową umowę Danielowi Castellaniemu i cieszę się, że została ona przyjęta. Wiem, że trener Castellani miał inne propozycje, ale postanowił pozostać w Olsztynie. Jest świetnym fachowcem i jestem przekonany, że udowodni swoją wartość w kolejnym sezonie PlusLigi.

Polska słynie z dobrej kuchni, o czym przekonał się Daniel Castellani. Argentyński szkoleniowiec lubi kosztować produktów od naszych Sponsorów – Polmlek oraz Fortuna. Trener akademików będzie miał okazję do próbowania wyrobów naszych Sponsorów również w przyszłym sezonie.

Zobacz specjalny film z wizyty Daniela Castellaniego w siedzibie naszego Sponsora – Polmlek.