Daniel Castellani zostaje w Indykpolu AZS!


W tych trudnych chwilach, możemy pochwalić się pozytywną wiadomością. Daniel Castellani będzie trenerem Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2020/2021!

Daniel Castellani objął stery Indykpolu AZS Olsztyn 31 stycznia 2020 roku. Szkoleniowiec, który z reprezentacją Polski sięgnął po tytuł Mistrza Europy w 2009 roku oraz trzykrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski, zadebiutował w biało-zielonych barwach tego samego dnia. Nie był to jednak udany debiut, gdyż akademicy musieli uznać wyższość ekipie Trefla Gdańsk.

Za kadencji Castellaniego w Indykpolu AZS, olsztynianie czterokrotnie zwyciężyli i cztery razy zaznali goryczy porażki. Ze względu na pandemię, rozgrywki PlusLigi zostały zakończone przed czasem, a akademicy ostatecznie zajęli 8. miejsce. Ostatni mecz odbył się 11 marca – siatkarze Indykpolu AZS pokonali na wyjeździe Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1.

Obecnie cały świat skupiony jest na walce z koronawirusem. Wierzymy, że kiedy pandemia ustąpi, na naszych twarzach z powrotem pojawi się uśmiech. W tych trudnych chwilach, możemy pochwalić się pozytywną wiadomością. Daniel Castellani będzie trenerem Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2020/2021!

O przedłużeniu umowy z argentyńskim szkoleniowcem mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Wreszcie w tym trudnym czasie dla wszystkich, możemy się pochwalić dobrą informacją. Po dwóch miesiącach negocjacji, rozmowy z Danielem Castellanim dobiegły końca. Jeden z najlepszych trenerów na świecie będzie prowadził w nowym sezonie Indykpol AZS Olsztyn i bardzo się z tego cieszę. Umowa została podpisana na rok. Teraz mamy czas, aby zastanowić się nad koncepcją nowej drużyny.

Daniel Castellani również nie ukrywa zadowolenia z podpisania nowej umowy. – Od samego początku mojego pobytu w Olsztynie, czułem się bardzo dobrze – przyznaje trener Indykpolu AZS. – Po miesiącu wspólnej pracy, razem z Prezesem zaczęliśmy powoli myśleć o przyszłości. Po kilku spotkaniach, utwierdziłem się w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku. Dlatego podjęcie było dla mnie szybkie i przyjemne. Cieszę się, że będę mógł prowadzić Indykpol AZS Olsztyn w nowym sezonie. 

Razem z trenerem Danielem Castellanim, mamy do Was jedną prośbę – #ZostańWDomu.