Daniel Castellani: Każdy z nas chce wykonać krok do przodu


– Po rozmowach z władzami Klubu i sztabem szkoleniowym, doszliśmy do wniosków, iż każdy z nas chce wykonać krok do przodu – mówi Daniel Castellani, trener Indykpolu AZS Olsztyn.

Mateusz Lewandowski: Dlaczego Trener zdecydował się przedłużyć współpracę z Indykpolem AZS Olsztyn?

Daniel Castellani: – O przedłużeniu kontraktu zadecydowały dwa powody. Po pierwsze, miniony sezon był bardzo trudny dla każdego. Uważam, że mogliśmy zaprezentować się lepiej. Po rozmowach z władzami Klubu i sztabem szkoleniowym, doszliśmy do wniosków, iż każdy z nas chce wykonać krok do przodu. Lubię wyzwania, ponadto dobrze czuję się w Olsztynie i jest to dobre miejsce do rozwoju – dlatego zdecydowałem się pozostać w Indykpolu AZS.

Czy miniony sezon był dla Trenera najtrudniejszym sezonem?

– Był trudny z powodu pandemii. W krótkim czasie musieliśmy zbudować zespół, bez jasnych przesłanek na temat przyszłości Klubu oraz tego, co wydarzy się na świecie. Prywatnie był to też dla mnie trudny czas, ponieważ przez rok nie widziałem się ze swoją najbliższą rodziną – pozostałem bowiem w Olsztynie. Było to dla mnie ciężkie, ponieważ nie mogłem spotykać się w szerszym gronie ze znajomymi. Ten czas nie był trudny nie tylko dla mnie, ale i dla wielu osób na świecie.

Co może Trener powiedzieć na temat kształtu zespołu w przyszłym sezonie?

– Oficjalnie nie mogę za wiele zdradzić (uśmiech). Uważam, że wraz z Prezesem Tomaszem Jankowski wykonaliśmy dobrą pracę na rynku transferowym. Niektórzy zawodnicy z nami zostają, niektórzy chcą zmienić otoczenie. Staraliśmy się wybrać siatkarzy, którzy najlepiej będą pasować do filozofii gry zespołu.

Czy nadchodzący sezon będzie ciężki z powodu rozgrywania spotkań domowych poza Olsztynem?

– Z całą pewnością nie będzie łatwo, gdy każdy weekend będziesz spędzać „na wyjeździe”. Z jednej strony, nie będą one rozgrywane daleko od Olsztyna, więc nie będziemy tracić dużo czasu na dojazdach. Mam też nadzieję, że w pewnym stopniu będziemy mogli grać z kibicami, ponieważ brakowało nam ich wsparcia z trybun.

Kiedy zatem zespół spotka się po raz pierwszy?

– Nie znamy jeszcze dokładnego terminarza gier sparingowych czy początku nowego sezonu, lecz wstępnie pierwszy trening zaplanowaliśmy pod koniec lipca.