Daniel Castellani: Jesteśmy gotowi do sezonu!


– Jesteśmy podekscytowani i gotowi do pierwszego meczu w PlusLidze! – powiedział Daniel Castellani po ostatnim sparingu siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zakończyli okres gier sparingowych przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi. Zielona Armia w czwartek i piątek zmierzyła się z Cuprum Lubin. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 2:2 (najwięcej punktów w ekipie akademików zdobył Wojtek Żaliński – 18 pkt.). Piątkowy bój to pewne zwycięstwo akademików z Kortowa 4:0 (najskuteczniejszy w drużynie ze stolicy Warmii i Mazur był Damian Schulz – 13 „oczek”).

– Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonaliśmy podczas okresu przygotowawczego – powiedział Daniel Castellani, trener Zielonej Armii. – Każdego dnia, z każdym rozegranym sparingiem, drużyna prezentowała się coraz lepiej. Jesteśmy podekscytowani i gotowi do pierwszego meczu w PlusLidze!

Olsztynianie rozegrali w sumie sześć spotkań sparingowych, z czego aż pięć zakończyło się zwycięstwem (z Treflem Gdańsk i po dwa razy z Ślepsk Malow Suwałki oraz Cuprum Lubin). Do rozpoczęcia nowego sezonu PlusLigi pozostał tylko tydzień. W sobotę, 12 września, Zielona Armia na wyjeździe zmierzy się z Cerradem Enea Czarnymi Radom (godz. 14:45, transmisja w Polsacie Sport). Jaki plan na ostatnie dni przygotowań ma argentyński szkoleniowiec?

– Nie będzie się on różnił niczym wielkim od tego, co mieliśmy w poprzednich tygodniach. Oczywiście dojdą nam taktyczne przygotowania pod przeciwnika. Będziemy analizować materiały wideo i wdrażać pewne rozwiązania podczas treningów – zakończył Daniel Castellani. 

Olsztyńska inauguracja w Hali Urania odbędzie się w sobotę, 19 września o godz. 17:30 – Indykpol AZS Olsztyn w Hali Urania zmierzy się z Ślepskiem Malow Suwałki. Sprzedaż biletów wystartuje wkrótce, a karnety są dostępne na stronie indykpolazs.ticketik.pl. Kilka godzin wcześniej odbędzie się Testy Wiedzy o Siatkówce, który Klub organizuje wspólnie z Radiem Olsztyn. Zapisy na stronie radioolsztyn.pl/test-wiedzy.