Damian Schulz: Zagraliśmy tak, jak trenujemy


-To był pierwszy mecz, w którym w stu procentach zagraliśmy tak, jak trenujemy – mówił po spotkaniu Damian Schulz na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przełamali serię porażek, odnosząc zwycięstwo na wyjeździe nad Cuprum Lubin 3:0. Każda partia w pełni należała do akademików, którzy zasłużenie zdobyli komplet punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, byli lepsi od swojego rywala niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Olsztynianie byli skuteczniejsi w ataku (53% do 43%), zdobyli więcej punktów blokiem (7:4) czy w polu serwisowym (4:1). Oba zespoły zanotowały taki sam wskaźnik dokładnego przyjęcia – 45%. Najskuteczniejszym wśród gospodarzy był Ronald Jimenez (10 pkt.), a u gości Damian Schulz (18 pkt.).

Statuetka MVP trafiła do Damiana Schulza. – To był pierwszy mecz, w którym w stu procentach zagraliśmy tak, jak trenujemy- – mówił po spotkaniu na antenie Radia UWM FM. – Punkty są nam potrzebne. Cieszy przede wszystkim nasza gra. Trenowaliśmy bardzo dobrze, ale nie potrafiliśmy wcześniej przełożyć tego na mecz. Cały mecz mieliśmy uśmiech na twarzy. Nawet, gdy były trudne momenty, cieszyliśmy się grą.

Posłuchaj całej rozmowy!