Czwartkowy hit w Uranii


W czwartek, 15 października w Hali Urania, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się z niezwykle groźną ekipą VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Z racji obowiązującej tzw. „żółtej strefy”, na trybunach będzie mogło zasiąść 25% kibiców. Oznacza to, iż mecz obejrzą tylko posiadacze karnetów oraz zaproszeń.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie mogą zaliczyć do udanych początku sezonu. Zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego, w pięciu rozegranych spotkaniach, tylko raz odnieśli zwycięstwo – pokonując na wyjeździe bez straty seta Cuprum Lubin. W minionej kolejce, akademicy z Kortowa ulegli Grupie Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle 1:3. Z dorobkiem 4. punktów, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w ligowej tabeli zajmuje 11. miejsce.

Zdajemy sobie sprawę z tego, w jakim miejscu obecnie jesteśmy – mówi Daniel Castellani, trener Indykpolu AZS Olsztyn. – Czasami tak się zdarza, kiedy zespół straci pewność siebie. Uważam, że dobrze prezentowaliśmy się w okresie przygotowawczym, lecz podczas spotkań o punkty, wkradła się w nasze poczynania pewna nerwowość. To nowy zespół, który potrzebuje czasu i oswojenia bycia „pod presją”. Staramy się każdego dnia trenować coraz ciężej, aby być coraz lepszym. Znam potencjał swojego zespołu i wiem, że stać nas na wiele więcej.

Szansą na pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością, będzie czwartkowe, domowe starcie z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa (Hala Urania, godz. 17:30). Zawodnicy prowadzeni przez Andrea Anastasiego rozegrali w tym sezonie tylko dwa spotkania i oba zwycięskie – z MKS Będzin (3:1) i Cuprum Lubin (3:2). Pozostałe spotkania zostały odwołane z powodu kwarantanny zespołu ze stolicy naszej kraju. Warszawianie dopiero kilka dni temu, w miniony poniedziałek, wrócili do treningów.

Kibicom, którzy śledzą rozgrywki PlusLigi, nie trzeba przedstawiać zawodników, którzy tworzą trzon drużyny VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. Andrea Anastasi ma do swojej dyspozycji m.in.: Bartosza Kwolka, Andrzeja Wronę, Piotra Nowakowskiego, Damiana Wojtaszka czy Artura Szalpuka.

W czwartkowym meczu najważniejsze będzie skupienie się na swojej grze. Znamy doskonale zawodników drużyny z Warszawy, wiem, jaką filozofię gry ma Andrea Anastasi. Jesteśmy jednak skoncentrowani na tym, do czego dążymy na boisku. Chcemy zagrać lepiej i zaprezentować potencjał, który w nas drzemie – kończy Daniel Castellani.  

Który z przyjmujących zdobędzie więcej punktów – Ruben Schott czy Bartosz Kwolek? Kto wygra rywalizację na środku – Dima Teryomenko czy Piotr Nowakowski? Który z libero podniesie ręce w geście zwycięstwa – Jędrzej Gruszczyński czy Damian Wojtaszek? Kto okaże się lepszy w pojedynku trenerów – Daniel Castellani czy Andrea Anastasi?

Początek spotkania w Hali Urania o godz. 17:30. Z powodu obowiązującej tzw. „strefy żółtej” na terenie całego kraju, trybuny w Hali Urania będą mogły zostać zapełnione tylko w 25%. Oznacza to, iż na mecz wejdą tylko posiadacze karnetów oraz zaproszeń.

Wchodząc do Hali Urania, każdy Kibic powinien mieć założoną maseczkę, która będzie zasłaniać usta i nos. Żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej dokonają  pomiaru temperatury ciała (w przypadku temperatury  powyżej 37,8 stopni Celsjusza, organizator ma prawo odmowy wstępu na teren imprezy). Przy skanowaniu karnetu/zaproszenia, ochrona poprosi o wypełnienie oświadczenie uczestnika imprezy. Zachęcamy do pobrania oświadczenia, wydrukowania w domu, podpisania i zabrania ze sobą do Hali Urania – dzięki temu zmniejszymy kolejki do wejścia (Zakładka Regulaminy). Przy wejściu ustawiony będzie również płyn do dezynfekcji rąk, który zapewnia Sponsor Klubu – AdiFeed.

Kibice zobowiązani są do noszenia maseczek zasłaniających usta i nos przez cały czas pobytu w Hali Urania. Po zakończonym spotkaniu, zawodnicy nie będą podchodzić do Kibiców, aby „przybić piątkę” bądź zrobić zdjęcie. Prosimy również o nie gromadzenie się wokół boiska fanów, którzy mają wejściówki na parkiecie (Sektor A i B). Po końcowym gwizdku, prosimy o udanie się najkrótszą drogą do wyjścia. 

Bezpośrednią relację z meczu przeprowadzą Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Wyniki

Drużyna12345WSWynik
Indykpol AZS Olsztyn22252125153Wygrana
Projekt Warszawa25222514132Porażka

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
15 października 202017:30PlusLigaSezon 2020/20217 kolejkaDamian Schulz

Miejsce spotkania

Hala Urania
Al. Piłsudskiego 44, Olsztyn