Czas na pierwszy mecz w 2021 roku!


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w sobotę rozegrają swój pierwszy ligowy mecz w 2021 roku. Rywalem akademików z Kortowa będzie Verva Warszawa Orlen Paliwa. Początek spotkania w stolicy naszego kraju o godzinie 17:30.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ostatnie ligowe spotkanie rozegrali 22 grudnia 2020 roku. Zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego, ulegli w Hali Urania ekipie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3. Najbliższej zwycięstwa akademicy byli w pierwszej partii, kiedy to mieli w górze piłkę setową – ostatecznie ulegli 25:27. Kolejne dwa sety były już na korzyść gości, którzy nie przegrali w tym sezonie żadnego spotkania. W ligowej tabeli, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zajmuje 11. miejsce (18 punktów).

Pierwszym meczem w 2021 w wykonaniu Indykpolu AZS Olsztyn, będzie sobotnia, wyjazdowa potyczka z Vervą Warszawa Orlen Paliwa. Olsztynianie mieli więc dwa tygodnie na przygotowania do kolejnego spotkania. Jak przebiegały w tym czasie treningi?

Czuć już w naszym zespole głód i chęć powrotu do walki o punkty – przyznaje Jędrzej Gruszczyński, libero Indykpolu AZS Olsztyn. – Mieliśmy trochę czasu, aby przeanalizować naszą pierwszą część sezonu. To było naszym priorytetem jeśli chodzi o treningi siatkarskie. Mieliśmy też czas, aby zrobić mocniejsze ćwiczenia na siłowni, aby nasze ciało było przygotowane na ciężki wysiłek, jaki nas czeka w najbliższych miesiącach.

Siatkarze z Warszawy mają już za sobą pierwszy mecz w nowym roku. Zawodnicy prowadzeni przez Andrea Anastasiego, pokonali we wtorkowy wieczór Stal Nysa 3:2. MVP spotkania został wybrany Bartosz Kwolek, a najwięcej punktów w ekipie Vervy zdobył Michał Superlak (20 pkt.).  W ligowej tabeli, stołeczni z dorobkiem 27 „oczek”, plasują się na 5. pozycji.

Przypomnijmy, iż w pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami, lepsi okazali się siatkarze Indykpolu AZS, zwyciężając 3:2. Statuetkę MVP otrzymał Damian Schulz. Jaki wynik padnie zatem podczas sobotniej konfrontacji w Arenie Urysnów?

Myślę, że możemy spodziewać ciężkiego meczu. Ekipa z Warszawy ma dobrą drużynę i nie będzie to łatwe spotkanie. Uważam, że my także czujemy się dobrze i to pokażemy w sobotę – kończy Jędrzej Gruszczyński.

Początek sobotniego meczu w Arenie Ursynów o godzinie 17:30. Bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy relacjonować kulisy sobotniej potyczki – fb.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs.