Czas na pierwsze sparingi!


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w piątek i sobotę rozegrają pierwsze sparingi. Podopieczni trenera Paolo Montagnaniego, zmierzą się z Treflem Gdańsk w Rypinie. 

Drużyna ze stolicy Warmii i Mazur rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu PlusLigi 26 sierpnia. Ekipa pod wodzą Paolo Montagnaniego trenuje na dwóch olsztyńskich obiektach: Hali Urania oraz hali sportowej w Kortowie. Oprócz nowych zawodników, którzy dołączyli do zespołu (Mateusz Mika, Wojciech Żaliński, Tomasz Kowalski, Remigiusz Kapica), z drużyną trenują młodzi siatkarze: Wiktor Janiszewski oraz Oliwier Kubacki. Włoski szkoleniowiec nie ma do dyspozycji Robberta Andringi oraz Jana Hadravy, którzy wraz ze swoimi reprezentacjami, walczą w Mistrzostwach Europy.

Na czym skupia się sztab szkoleniowy w pierwszych tygodniach przygotowań?  – Pracujemy nad podstawowymi elementami siatkarskiego rzemiosła – mówi Marcin Mierzejewski, drugi trener akademików. – Jednym z nich jest tzw. side out, czyli przejście po przyjęciu zagrywki. Ćwiczymy również zachowania w bloku przy wysokiej piłce. Nie wchodzimy w szczegóły taktyczne, a budujemy bazę, która ma nam służyć podczas sezonu.

Pierwszym sprawdzianem dla siatkarzy ze stolicy Warmii i Mazur będą dwa spotkania sparingowe z Treflem Gdańsk. Odbędą się one w: piątek (20.09 o godz. 17:00) oraz sobotę (21.09 o godz. 12:00), w Rypinie. W ekipie Trefla doszło do sporych zmian względem ubiegłego sezonu. Z zespołem pożegnali się: Michał Kozłowski, Nikola Mijalović, Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski czy trener Andrea Anastasi. Nowym szkoleniowcem został Michał Winiarski, który do swojej dyspozycji ma m.in. Pawła Halabę, Łukasza Kozuba, Rubena Schotta, Wojciecha Grzyba, Marcina Janusza czy Pablo Crer.

Dla gdańszczan nie będą to pierwsze spotkania sparingowe w okresie przygotowawczym do nowego sezonu PlusLigi. W minionym tygodniu, ekipa znad morza spotkała się z MKS Ślepsk Malow Suwałki, a mecz zakończył się remisem 2:2.

– W obu sparingach będziemy zwracać uwagę na te elementy, nad którymi pracujemy na treningach – przyznaje Mierzejewski. – Chcielibyśmy, aby to co dzieje się na treningu, zostało przełożone na gry sparingowe – nawet jeżeli są to proste rzeczy. Wszyscy zawodnicy dostaną szansę pokazania się na boisku. Spotkania towarzyskie to czas, aby każdy z zawodników pokazał, że jest potrzebny drużynie.

Początek piątkowego meczu w hali sportowej Rypińskiego Centrum Sportu o godz. 17, a sobotniego o godz. 12. Wstęp wolny. Zachęcamy do aktywnego kibicowania w Rypinie, a tych, którzy nie mogą być osobiście, zachęcamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych, gdzie obszernie będziemy relacjonować spotkania towarzyskie – fb.com/indykpolazs.