Czas na pierwsze sparingi!


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w piątek i sobotę w Węgorzewie rozegrają pierwsze spotkania sparingowe. Rywalem akademików z Kortowa będzie Ślepsk Malow Suwałki Początek piątkowego starcia o godz. 17:00, a sobotniego o godz. 11:00.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn od pięciu tygodni przygotowują się do rozpoczęcia nowego sezonu PlusLigi.  Oprócz zajęć czysto siatkarskich, akademicy z Kortowa ćwiczyli m.in. na siłowni, basenie czy boiskach do siatkówki plażowej, biorąc udział w turnieju PreZero Grand Prix PLS (gdzie zdobyli brązowe medale). W piątek i sobotę, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur po raz pierwszy sprawdzi się na tle ligowego rywala w hali. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, dwukrotnie zmierzą się z Ślepskiem Malow Suwałki w Węgorzewie.

Cieszę się, że będziemy mieli okazję zmierzyć się z przeciwnikiem. Gra na piasku to mimo wszystko coś innego niż rywalizacja w hali. Jeśli chodzi o treningi, to konsekwentnie idziemy do przodu. Pracujemy ciężko na  siłowni, aby zbudować formę fizyczną. Ilość powtórzeń w hali także robi swoje. Uważam, że cały czas wykonujemy progres – mówi Mateusz Janikowski, przyjmujący akademików z Kortowa.  

W Węgorzewie nie zobaczymy czterech zagranicznych siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn, którzy przygotowują się ze swoimi reprezentacjami do turnieju kwalifikacyjnego Igrzysk Olimpijskich: Alan Souza (Brazylia), Joshua Tuaniga (USA), Moritz Karlitzek (Niemcy) i Manuel Armoa (Argentyna).

Nad jakimi elementami obecnie skupia się olsztyński zespół? – Jesteśmy w takim okresie, że musimy pracować przekrojowo, nad wszystkimi rzeczami. Myślę, że dopiero w czasie sezonu będziemy skupiać się na konkretnych detalach, które nie do końca funkcjonują tak, jakbyśmy tego chcieli – zauważa siatkarz z Olsztyna.

Ekipa Ślepska Malow Suwałki ma już za sobą pierwsze spotkania sparingowe. Zawodnicy prowadzeni przez Dominika Kwapisiewicza, zwyciężyli w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej „Solbet Cup”, który w miniony weekend został rozegrany w Solcu Kujawskim. Siatkarze Ślepska pokonali Enea Czarnych Radom i BKS Visłę Proline Bydgoszcz (oba mecze po 3:0).

Sparingi mają nam dać odpowiedź na pytania, w którym miejscu obecnie jesteśmy. Wskażą nam również rzeczy, nad którymi musimy bardziej popracować  – kończy Mateusz Janikowski.

Oba spotkania sparingowe odbędą się w Hali Miejskiej OSiR Węgorzewo przy ul. Pionierów 6. Początek piątkowego meczu o godz. 17:00 – wszystkie bilety sprzedane. Sobotnie starcie rozpocznie się o godz. 11:00 – mecz bez udziału publiczności.