Czas na dwumecz z Jastrzębskim Węglem


Cztery dni, dwa mecze i jeden rywal. Już w środę w Hali Urania, pierwsza odsłona dwumeczu z Jastrzębskim Węglem. Początek spotkania o godzinie 17:30 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w minionym tygodniu udanie zrehabilitowali się porażkę w Warszawie. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała w Hali Urania 3:1 ekipę Stali Nysa. Po dwóch pierwszych partiach wygranych przez akademików z Kortowa, w trzecim secie górą byli goście. Czwarty set należał jednak do olsztynian, którzy zdobyli komplet punktów. W ligowej tabeli, z dorobkiem 21 punktów, Indykpol AZS plasuje się na 11 pozycji.

Na obraz naszej gry najbardziej składa się wynik. W obliczu poprzednich dwóch porażek, bądź co bądź z drużynami z czołówki tabeli, w nienajlepszym stylu, miałem poczucie, że nie było to nasze maksimum. Dlatego Z Nysą bardzo chcieliśmy wygrać i to za 3 punkty. Jestem zadowolony, że ten plan udało się zrealizować – przyznaje Wojtek Żaliński, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn.

Zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego, będą chcieli zatem pójść za ciosem. Zadanie to nie będzie łatwe, bowiem w środę do Olsztyna zawita groźna ekipa Jastrzębskiego Węgla. Zespół prowadzony przez Luke Reynoldsa, w tym sezonie przegrał tylko 4 razy (z Grupą Azoty ZAKSA – 2x 1:3, Vervą Warszawa Orlen Paliwa 2:3 i Stalą Nysa 1:3). W ligowej tabeli, jastrzębianie są wiceliderem z dorobkiem 40 punktów – złożyło się na to 14 zwycięstw i wspominane wcześniej 4 porażki.

Kto tworzy trzon drużyny z Jastrzębia? Najlepiej przyjmujący – Jakub Popiwczak (60,07% dokładnego przyjęcia – drugim w klasyfikacji jest Ruben Schott z dokładnością 59,87%), najlepiej zagrywający – Jurij Gladyr (44 asy – Dima Teryomenko ma ich dwa razy mniej, 22) czy najlepiej punktujący w ekipie Jastrzębia – Mohamed Al Hachdadi (251 pkt., dla porównania Damian Schulz zdobył do tej pory 221 „oczek”). Nie można także zapominać o Yacine Louati, Łukaszu Wiśniewskim, Lukasie Kampie, Michale Szalache czy Tomaszu Fornalu.

Dla obu zespołów będzie to pierwsze spotkanie w tym sezonie – w środę odrabiamy bowiem zaległości. Rewanżowe starcie zostało zaplanowane już w sobotę, w Jastrzębiu-Zdroju o godzinie 14:45. Lepszym bilansem bezpośrednich spotkań mogą pochwalić się przyjezdni – 41:18.

Podchodzimy do tego spotkania z lepszym morale, niż do poprzednich. Chcielibyśmy sprawić niespodziankę – kończy Wojtek Żaliński.

Początek środowego spotkania w Hali Urania o godz. 17:30. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, dlatego tym bardziej zachęcamy do bezpiecznego kibicowania w domu. Transmisję przeprowadzą Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych. Na naszym Facebooku (fb.com/indykpolazs), o godz. 17:00 wystartuje specjalne przedmeczowe studio, gdzie będziecie mogli zobaczyć, jak wyglądają ostatnie chwile przed spotkaniem oraz posłuchać specjalnych wywiadów.