„Cieszymy się, że wróciliśmy po ciężkim początku”


– Cieszy to, że po ciężkim początku wróciliśmy do meczu. Zespół z Zawiercia mierzy wysoko. A dziś wiemy, że z takimi drużynami jesteśmy w stanie wygrywać – powiedział po meczu Karol Butryn na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po długiej, pięciosetowej walce, pokonali na wyjeździe Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:2. Dzięki wygranej za 2 punkty, akademicy z Kortowa awansowali w ligowej tabeli na 7. miejsce.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Siatkarze Indykpolu AZS dokładniej przyjmowali (52% pozytywnego przyjęcia, przy 41% pozytywnego przyjęcia rywali), byli skuteczniejsi w ataku (55 skończonych piłek co dało 50% skuteczności – dla porównania, druga ekipa zdobyła w tym elemencie 55 punktów, co przeniosło się na 49% skuteczności), zdobyli więcej punktów blokiem (12:5) oraz lepiej spisywali się na zagrywce (9:8).

Najwięcej punktów w ekipie Indykpolu AZS Olsztyn zdobył Karol Butryn (22 pkt.), a u gospodarzy – Uros Kovacević (24 pkt.).

Cieszy to, że po ciężkim początku wróciliśmy do meczu. Zespół z Zawiercia mierzy wysoko. A dziś wiemy, że z takimi drużynami jesteśmy w stanie wygrywać – powiedział po meczu Karol Butryn na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy Janusza Siennickiego z Karolem Butrynem na antenie Radia UWM FM!