„Cieszę się ze statuetki MVP”

– Był to dla nas bardzo ciężki mecz. Oprócz trzeciego seta, zagraliśmy jednak bardzo dobrze. W każdym aspekcie byliśmy lepsi od naszego rywala. Cieszę się ze statuetki MVP, ale najważniejsza jest wygrana, a statuetkę mógł otrzymać każdy – powiedział Kuba Hawryluk na antenie Radia UWM FM.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn sprawili swoim kibicom świetny prezent na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała przed własną publicznością ekipę Jastrzębskiego Węgla 3:1.

Akademicy z Kortowa pewnie prezentowali się w dwóch pierwszych setach, zwyciężając 25:19 i 25:18. W ataku świetnie radzili sobie Karol Butryn i Robbert Andringa. Podrażnieni goście od początku trzeciej partii ruszyli do ataku. Olsztynianie zaczęli popełniać proste błędy, co wykorzystali siatkarze Jastrzębskiego Węgla, wygrywając 25:21. Czwarta odsłona dostarczyła najwięcej emocji, a ku uciesze iławskiej publiczności, Indykpol AZS Olsztyn wygrał 29:27 i całe spotkanie 3:1. Statuetkę MVP otrzymał libero Kuba Hawryluk.

Obie drużyny zanotowały taki sam wskaźnik pozytywnego przyjęcia (43%) oraz skuteczności w ataku (52%). Olsztynianie byli natomiast lepsi w bloku (11:7) oraz na zagrywce (7:5). Najwięcej punktów w ekipie gospodarzy zdobył Karol Butryn (23 pkt.), a u gości Jan Hadrava (19 „oczek”).

Był to dla nas bardzo ciężki mecz. Oprócz trzeciego seta, zagraliśmy jednak bardzo dobrze. W każdym aspekcie byliśmy lepsi od naszego rywala. Cieszę się ze statuetki MVP, ale najważniejsza jest wygrana. Każdy mógł jednak ją otrzymać, chociażby Karol Butryn czy Taylor Averill. Trenujemy bardzo ciężko i to przynosi efekty – mam nadzieję, że tak samo będzie po nowym roku – powiedział Kuba Hawryluk na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy Janka Siennickiego na antenie Radia UWM FM.